Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Köşe Bucak Gündem: Köşe Yazarları Bugün Ne Yazdı?

-
Köşe Bucak Gündem: Köşe Yazarları Bugün Ne Yazdı?

Gazetelerin köşe yazarları bugün neler yazdılar, gündemi nasıl  gördüler? İşte günün öne çıkan köşe yazarları...

Ruşen Çakır | Komünizm ölse bile anti-komünizm ölmez | Vatan

1 Mayıs kutlamasına 1976 yılında katıldım. Daha 14 yaşındaydım ve Galatasaray Lisesi’nde birlikte okuduğumuz birkaç arkadaşla Taksim Meydanı’nda, ‘solcu olmayı seçmekle ne kadar doğru bir şey yapmış olduğumuzun’ tadını çıkarmıştık. Ertesi yıl yine aynı meydandaydık ve daha kalabalıktık. Ve o gün, dünyanın neresinde olursanız olun, solcu olmanın öncelikle bedel ödemek olduğuna bir kez daha acı bir şekilde tanık olduk. Çünkü sol veya sosyalizm/komünizm nasıl bir realiteyse, sol ve sosyalizm düşmanlığı, anti-komünizm daha sert ve kesif bir olguydu.

Yazının devamını okumak için tıklayınız.

Ahmet Hakan| Erdoğan’ın çıkını | Hürriyet

BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, cumhurbaşkanı adaylığı sürecinde göz dolduran adımlar atacakmış.
-  Gezicilerle barışacakmış.
AB ile temasa geçecekmiş.
-  Ruhban Okulu’nu açacakmış.
-  Cemevlerine ibadethane statüsü tanıyacakmış.

Yazının devamını 0kumak için tıklayınız.

Görmeyen gözler de görmemeli | Fehmi Koru | Star

ABD başkanı Barack Obama ile dışişleri bakanı John Kerry İsrail karşıtı, hatta Yahudi-düşmanı mı? Şu günlerde ABD’de bir kesim bu soruya en keskin biçimde “Evet” cevabını veriyor. Sebebi de çok basit: Döneminin sonuna doğru hızla yol aldığının farkında olan Obama verdiği sözlerden birini yerine getirmek ve Filistin Devleti’nin kurulduğunu görmek istiyor;

Yazının devamını okumak için tıklayınız.

Nazlı Ilıcak| Erdoğan’ın sözlerine sadece ‘havuz medyası’ inanıyor | Bugün

Tayyip Erdoğan, Fethullah Gülen'in iade edilmesini bir süredir ABD'den istiyor. Henüz olumlu bir cevap alamadı.

*Önce, 19 Şubat 2014'te Obama'yla konuştu. Başbakan'ın açıklamasına göre, Obama, "Mesaj alınmıştır" cevabını verdi. Erdoğan'ın versiyonu şöyleydi: "Obama'yla konuyu görüştüm. Umutluyum... Ülkemdeki huzursuzluğun kaynağı oradadır ve sizden gerekeni bekliyorum dedim. Amerikan'ın iç güvenliğini tehdit edenleri nasıl benden istiyorsanız, ben de sizden bu konuda yardım istiyorum dedim; o da olumlu baktı. 'Mesaj alındı' dedi."

Yazının devamını okumak için tıklayınız

Aslı Aydıntaşbaş |Hükümet farkında olmadan ABD’ye Gülen’in reklamını yapıyor | Milliyet

Türk-Amerikan ilişkilerini yakından takip eden bir isim, Erdoğan, Abdullah Gül ve Meclis Başkanı Cemil Çiçek’in art arda Fethullah Gülen konusunu gündeme getirmesini ”Farkında olmadan Fethullah Gülen’in reklamını yapıyorlar” diye yorumladı.

… Peki ya Ankara Fethullah Gülen aleyhine “Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs” suçlamasıyla bir örgüt davası açar, bunu resmi kanallardan ABD Adalet Bakanlığı’na iletirse?

Yazının devamını okumak için tıklayınız.

Emre Uslu | Kabirde manipülasyon yok, cevap vermek zorundasınız | Taraf

Madem ‘Müslüman’ız, Allah’a tabiyiz’ diyorsunuz o zaman Allah’ın ‘bana bununla gelmeyin’ dediği yerden hatırlatayım… Kabirde ‘Kabataş gelini hakkında neden yalan söyledin’ diye sorulunca ‘Kadının beyanını esas aldık’ dersiniz… Kabirde, ‘Camide içki içilmediğini bildiğin hâlde neden içki içildi dedin’ diye sorunca, ‘Algı yönetiyorduk’ dersiniz… Kabirde, ‘Camide içki içilmediğini söyleyen imamı neden sürdünüz’ diye sorulunca, ‘Oyunumuzu bozuyordu’ dersiniz…

Yazının devamını okumak için tıklayınız.

 Kürtler 'İslamcı Kemalist'lerle güç birliği mi yapıyor?| Ezgi Başaran|Radikal

Kürkçü: Bu vehimler 30 Mart öncesi 'Tatava yapma bas geç' diyenlerden geliyor. Keşke tatava yapsalardı.
Mehmet Altan dün, son dönemde (özellikle Gezi eylemlerinden sonra) entelijansiyada bölük pörçük ve bazen de kısık sesle dile getirilen bir eleştiriyi açık ve yekpare biçimde yazıya dökmüştü T24’teki köşesinde. Şöyle diyordu: "Bu iki büyük kitle (Şehirlilerin ezdiği Sünni Müslümanlar ile Kürtler) şu an için güç birliği yapmış görünüyor. 

Yazının devamını okumak için tıklayınız.

Sehven | Yılmaz Özdil | Hürriyet

Tayyip Erdoğan tarafından Zekeriya Öz’e tahsis edilen Mercedes makam aracı geri alınmıştı, o Mercedes’in kime tahsis edileceği belli oldu... (Söz konusu satırlar sehven yazılmıştır, pardon, baskıya girmeden geri alınması için işlem başlatıldığı kamuoyunun bilgisine sunulur.)

Yazının devamını okumak için tıklayınız.

Bugünde dayak bayramı | Bekir Coşkun | Sözcü

Her işçi bayramında işçileri döve döve aşağı kadar kovaladılar…
Olmadı, kurşun sıktılar üstlerine…
Ölenler öldü…
Bunlar henüz “bayram” olmayan işçi bayramlarıydı…
Arkadaş “Şimdi 1 Mayıs’ı resmi tatil ve bayram yapıyoruz” dedi 

Yazının devamını okumak için tıklayınız.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir