Koronavirüs Yüzünden İtalya'da Ölenlerin Yaşlarını, Hastalıklarını Merak Ediyorsanız Bu Detayları Okumalısınız

2.2bPAYLAŞIM

Herkesin uzun süredir merak ettiği detaylı raporu Prof. Dr. Ener Çağrı Dinleyici tek tek özetlemiş...

1. 

twitter.com

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. 

İngilizce rapor için buraya tıklayabilirsiniz

16. 

17. 

18. 

19. 

20. 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mavi-rosa-mora

Korona virüs çocukları ve gençleri öldürmüyor... Bir virüs kadar olamadık!

coldhearted

Bana bunlarla gelin, bana ne hadisenin hangi kupayla kahve içtiğinden ve diğer sözüm ona "ünlülerin" evde ne yaptıklarından. Güzel içerik, saygılar.

melissa-h.

bu nasıl bir virüstür ya 30 yas alti olen yok inanilmaz

baran-dogan4

bu verilerin yayılmasını doğru bulmuyorum, kendini risk grubunda görmeyen 0-30 yaş arası benciller dışarı çıkıp gezmek için bahane arıyor zaten.

aycaipekci

Katılıyorum.

adem.akz

Amına koyayım adam raporlardan kopyala yapıştır yapmış. Sanki millet mal okuyamıyor. Mal olan çok ama neyse.

jr.aykut

Dikkat edesin o malların başında sen olmayasın ha. Bir işi yapana laf atmadan önce yaptığı iş WC temizlemek de olsa saygı duymayı öğrenebilseymişsin keşke senin adına üzücü bi durum bu. Binanaleyh; bilgileri derleyen kişiye nasıl laf sokarım diye düşündüğünden ötürü, raporun İtalyanca yazılmış olduğunu göremeyecek kadar malsın. Adam bizler için Türkçe'ye çevirmiş, anlayacağımız şekilde aktarmış, sen kendi mallığına yanacağına, adama ve merak edip okuyanlara laf sokma peşindesin. Ama farkında olmadan kendini tanımlamışsın. Sokakta maskesiz eldivensiz tedbirsiz gezen senin gibi cehalet timsali embesiller yüzünden Türkiye Çin'den de beter olacak, İtalya'dan da.

csa

Son bölüm olmasa iyi. Eldiven veya maskesiz dışarda gezmekle virüsün bulaşması alakasız. Ellerinizdeki eldivenin siz terledikten sonra tüm etkisini kaybettiğini biliyor muydunuz ? Peki ya virüsün sadece 10 dakika civarı elde yaşayabildiğini ? Peki ya virüsün havada pek tutunamadığını ? Maskelerin aslında virüsten pek de koruyamadığını ? Tedbirli gezdiğini zanneden zeka küplerine lafım, hasta olup mikrop vs. saçmak istemeyenler ayrı. TÜrkiye Çin'den beter olmayacak. İtalya'dan da merak etme. Virüs bulaşmasın istiyorsan insanlarla fazla yaklaşmaman yeterli. Havadan virüs kapıyorsan zaten bugüne kadar yaşamış olman mucizedir. Bu bir nevi doğal seleksiyon. Bugüne kadar sağlıklı olduysan yaşarsın. Virüs mü ? O büyük ihtimalle uzun süre hayatımızda olacak ve eninde sonunda çoğunluğa bulaşacak. Fark etmeden çoktan geçirmiş olanlar da ayrı mesele.

Görüş Bildir