Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Koronavirüs Mücadelesini Kazanan Çankırı Emniyet Müdürü Aksoy, Yaşadıklarını Anlattı

0PAYLAŞIM

Koronavirüs Mücadelesini Kazanan Çankırı Emniyet Müdürü Aksoy, Yaşadıklarını Anlattı

ÇANKIRI Anadolu Ajansı - Çankırı Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, yeni tip koronavirüse Kovid-19 karşı verdiği çabayı kazanarak Çankırı Devlet Sağlık Kurumu'nden taburcu oldu.

Emniyet Müdürü Aksoy, rehabilitasyon sürecinin ardından sosyal medya hesabından yaşadıklarını anlattı.

Aksoy, koronavirüsü trafik kazasına benzeterek, "Hem beklendik hem de sizin başınıza gelmez gibi düşünüyorsunuz. Emniyet kemerinizi takmışsınız, sürat limitlerine, tüm trafik kaidelerine uyuyorsunuz ama uymayan bir başkası gelip size çarpıyor ve darmadağın oluyorsunuz. Bize de öyle geldi." ifadelerini kullandı.

Kendisinin koronavirüse karşı dikkatli olduğunu ancak yeniden de virüse tutulduğunu aktaran Aksoy, "Minik bulguları önem verip test yaptırdık. Benimki pozitif, eşiminki olumsuz. Neşelendirici olan akciğer tomografimdi. Pak görünüyordu. 'İyi bari' dedik konutta geçireceğiz allahın izniyle grip gibi. Keşke herkes böyle atlatsa. Olmadı, birkaç gün içinde tüm semptomlar değişmeye başladı, yüksek ateş, öksürük, beden dargınlığı, dargınlık dediysem göz yuvalarım ağrıyordu." ifadesini kullandı.

  • "Ben günlerce ağlayarak, duygulanarak ne iletiler okudum, siz okumayın'

Virüsün ciddiye alınması gerektiğini vurgulayan Aksoy, şunları kaydoldu:

"Sağlık Kurumuna uyuduğumda tansiyonum 8,5 / 4,5'ti. Artık kolay trafik kazasından çıkmış, resmen kamyon çarpmışa dönmüştük. 14 gün sağlık kurumunda kaldık her gün, her saat, her dakika değişen, sizi tünelden evvelki son çıkışa kadar götürüp, önünden 'U' dönüşü yaptıran bir süreç. Çok yorucu, hırpalayıcı, moral bozucu. Bu süreci virüsün insafına vazgeçmeyelim, gerçekten ciddiye alalım, kendi caddeye çıkma yasağımızı bülten edip izole olalım, uzak duralım, 2 maske takalım. 'Bana gelmez' demeyin, geliyor, tutuyor, harap ediyor. Şakası yok, hem de hiç yok. Ben günlerce ağlayarak, duygulanarak ne iletiler okudum, siz okumayın. Keşke burada ad ad daha yazabilsem ama herkes kendini öğreniyor, iyi ki varsınız. Bugün konutumdan bu tümceleri yazabiliyorsam hep o hoş enerjiniz ile. Bir teşekkür de plazma rehabilitasyonu mevzusunda çok takviyeci olan EGM Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığımız, Kızılay Çankırı Şubemiz ve değişik katkısı olanlara. Özellikle de plazma bağışında bulunanlara."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir