Konya'da Üretildi, 85 Bin Liraya Mâl Oldu: İnsansı Robot 'Mini Ada' Sahneden Düşerek Parçalandı

 > 
621PAYLAŞIM

Akdeniz Bilişim Zirvesi bu yıl Antalya'da dördüncü defa düzenlendi. Programda dans etmesi planlanan robot ise sahneden düşerek parçalandı. Robot yerden kaldırılarak görevliler tarafından dışarı çıkarıldı. 

Piksel Akademi tarafından bu yıl 4'üncüsü düzenlenen Akdeniz Bilişim Zirvesi, Antalya Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, Teknokent Antalya Genel Müdürü İbrahim Yavuz, akademisyenler, bilişim uzmanları ve lise öğrencilerinin katılımıyla Mimar Sinan Kongre Merkezi'nde yapılan açılış töreniyle başladı.

'Zirveye üç binden fazla katılımcı bekliyoruz.'

Akdeniz Bilişim Zirvesi Organizasyon Komite Başkanı Emrah Kozan 4 yıl önce bu yola çıktıklarında çok heyecanlı olduklarını, heyecanlarını kaybetmeden çalıştıklarını söyledi. Bu işi tamamen ücretsiz ve gönüllü yaptıklarını, ciddi oranda destek aldıklarını anlatan Kozan, "Bilişimle ilgili bir farkındalık yaratmak adına çalışıyoruz. Zirveye 3 binden fazla katılımcı bekliyoruz" dedi.

'İnsansı robot' kontrolden çıkarak sahneden düştü.

DHA'nın aktardığı bilgiye göre, konuşmaların ardından Konya'da bir fabrikada üretilen ve Türkiye'nin ilk yerli üretim insansı robotları olan ikisi 'Mini Ada' biri de 'Ada GH6' model 3 robot, sahneye çıkarılarak davetlilere tanıtıldı. Özellikleri arasında dans etmek, sorulan sorulara cevap vermek ve sunum yapmak için bulunan robotlardan 'Mini Ada' modellerinden biri, kontrolden çıkarak sahneden düştü.

Yaklaşık 1 metreden düşen 85 bin TL değerindeki Mini Ada'nın başı ve önündeki dijital ekran parçalandı.

Mini Ada, görevliler tarafından kaldırılıp salondan çıkarıldı.

Sosyal medya 'insansı robot'un talihsiz kazasını konuşuyor. Öne çıkan bazı yorumlar şöyle 👇

Daha fazlası için 👇

Belki de Düşmeye Programlanmıştır! Konya'da Üretilen İnsansı Robot Mini Ada'nın Hazin Sonu Sosyal Medyanın Gündeminde - onedio.com
Belki de Düşmeye Programlanmıştır! Konya'da Üretilen İnsansı Robot Mini Ada'nın Hazin Sonu Sosyal Medyanın Gündeminde - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir