Görüş Bildir

etiket Konya'da Öğrencisine Çıplak Fotoğraflarını Gönderen Öğretmen Boşandığı Eşine 20 Bin TL Tazminat Ödeyecek

Anasayfa > Gündem

Konya'da kadın öğretmen ile erkek öğrencisi arasındaki mesajlaşma, hem boşanma hem de tazminat cezasıyla sonuçlandı. Kadın öğretmen D.D.'nin., erkek öğrencisine müstehcen içerikli mesaj ve fotoğraflarını gönderdiğini fark eden kendisi gibi öğretmen eşinin açtığı dava sonrasında mahkeme, boşanmalarının yanı sıra D.D.'yi eski kocasına 20 bin TL tazminat ödemeye de mahkum etti.

Konya'da bir lisede İngilizce öğretmeni olan D.D., kendisi gibi öğretmen olan eşiyle boşanma davası devam ederken iddiaya göre, erkek öğrencisiyle yakınlaşmaya başladı.

Telefonlaşmaların ardından D.D., ‘müstehcen yazışmalar’ yaptığı öğrencisine çıplak fotoğraflarını gönderdi.

Telefonlaşmaların ardından D.D., ‘müstehcen yazışmalar’ yaptığı öğrencisine çıplak fotoğraflarını gönderdi.

'Edep dışı davranışta bulundu'

'Edep dışı davranışta bulundu'

DHA'da yer alan habere göre, durumu fark eden eş, önce öğrenciyi uyardı, ardından da ‘boşanma davaları sürdüğü sırada eşinin kendi kişisel haklarına saygısızlık yaptığını, edep dışı davranışta bulunduğunu, sadakat yükümlülüğünü yerine getirmediğini’ söyleyerek aile mahkemesine başvurdu.

'Benimle ilgilenmiyordu, şiddet uyguluyordu'

'Benimle ilgilenmiyordu, şiddet uyguluyordu'

Mahkemeye başvuran koca, Hem boşanmak istedi hem de 200 bin TL tazminat talep etti. D.D. ise mahkemede eşinin kendisiyle ilgilenmemesi ve şiddet uygulamasından dolayı bunları gerçekleştirdiğini anlattı. Bunun yanı sıra D.D. de eşine karşı boşanma davası açtı ve tazminat talep etti.

Hem boşanma hem tazminat

Hem boşanma hem tazminat

Aile mahkemesi, çiftin boşanmasına karar verdi. Ancak D.D.’nin talebini reddetti. Mahkeme, D.D.’nin, öğretmen eşine 20 bin lira tazminat ödemesine de karar verdi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
263
106
68
47
37
21
13
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Pasif Kullanıcı

Yetmez, meslekten de atılmalı (Atıldıysa bilemiyorum, haber içeriğinde yazmıyor). Karı-koca arasındakiler umurumda değil ama öğretmen-öğrenci yakınlaşmaları ... Devamını Gör

Pasif Kullanıcı

Ayrıca o fotoğrafların bütün okula yayıldığından, öğrenciler arasında popüler olduğundan da emin olabilirsiniz. Kişiliği henüz oturmamış ergene fotoğraf atma... Devamını Gör

Türbanlı Mona Lisa

Bir öğretmen bilgi yuvalarını öğrencilerine açmalıdır,başka yerlerini değil.

Pasif Kullanıcı

öğrenci kız olsaydı yer yerinden oynardı. işte bu kadar aptal bir toplum...

pantheratigris

Kızı erkeği yok aslında bunun. Lisedeyken kızlara asılan erkek Edebiyat öğretmenimiz vardı. Bir de erkeklere asılan kadın İngilizce öğretmenimiz. Kadın İngil... Devamını Gör