Gökçek: 'Konuşmayacağım Dosya Açacağım'

 > -

'Konuşmayacağım Dosya Açacağım'

'Konuşmayacağım Dosya Açacağım'

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, iki bakanın oğlunun tutuklandığı yolsuzluk iddiasıyla yürütülen soruşturmayla ilgili dün twitter’daki hesabından ilk açıklamayı yaptı ve “Konuşmak istemiyorum” dedi.

Gökçek, sosyal paylaşım ağı twitter hesabından rüşvet iddiasıyla süren soruşturmayla ilgili “Son günlerde gelişen oyunlar ülkemizin geleceğini tehdit ediyor. Yargıya intikal eden olayla ilgili konuşmak istemiyorum. Suçlu varsa cezasını çeker, ancak mahkeme sonuçlanmadan kimseye kesin damga vuramayız” yazdı.

Gökçek, bunun hemen ardından ismini ‘KK’ diye yazdığı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu suçlayarak, şunları dedi:

‘Konuşma batarsın’

“Dışarıda ABD ve İsrail, içerde baronlar ve CHP bu olaylardan nemalanmak istiyor. KK boş durmadı ve 2-3 gündür giydiriyor da giydiriyor. Sevgili KK, Türkiye’de yolsuzluk konusunda konuşacak son kişi sizsiniz. Bugünden itibaren sizin dosyalarınızı teker teker açacağım.” Gökçek, Kılıçdaroğlu’nun SSK Genel Müdürlüğü döneminde bir yıl arayla alımı yapılan röntgen cihazı fiyatlarının bir yılda yaklaşık 7 kat arttığını öne sürerek, buna ilişkin olduğunu iddia ettiği belgeleri paylaştı.

ANKARA Milliyet

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriAnkaraCumhuriyet Halk PartisiİsrailKemal KılıçdaroğluMelih GökçekRüşvetTwitteriçerde
Görüş Bildir