Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Komik Opera Son Kez Sahnede

Anasayfa > Gündem

Komik Opera Son Kez Sahnede

Antalya Devlet Opera ve Balesi, Mozart'ın ünlü komik operası olan 'Figaro'nun Düğünü'nü son kez sahneleyecek.

Alexander Titel tarafından sahneye konulan eser, İspanya'da Almaviva Kontu'nun sarayında tek bir günde geçen komik olayları konu alıyor. Eserde, orkestrayı Artem Makarov yönetirken, Caner Ruhselman ise koro şefi olarak görev alıyor.

22 Şubat Cumartesi günü sahnelenecek eserde dekor tasarım Tayfun Çebi, kostüm tasarım Ayşegül Alev, koreografi düzenleme Arkın Zirek ve ışık tasarım Mustafa Eski imzasını taşıyor.

Zamanın geleneksel feodalite hakkı ile aşk, ihanet, sadakat gibi evrensel konuların eğlenceli bir üslupla ele alındığı eserde, Serhat Konukman 'Kont Almaviva', Nurdan Aydın 'Kontes', Aslı Ayan 'Susanna', Umut Tarık Akça 'Figaro', Ebru Kaptan 'Cherubino', Medine Tuganova 'Marcelina', Şafak Güç 'Bartolo', Devrim Demirel 'Basilio', Metin Yakar 'Don Curzio', Heyecan Ceylan Yakan 'Barbarina' ve Taner Ölçen 'Antonio' rolleriyle sanatseverlerin karşısına çıkacak.

Muhabir: Leyla Ataman Koyuncuoğlu

AA

Kaynak: http://www.aa.com.tr/tr/kultur-sanat/...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?