Görüş Bildir

Kola Reklamından Esinlenen Bakkalın Satışları İkiye Katlandı

Anasayfa > Gündem

Kola reklamından esinlenen bakkal, sattığı mısırların üzerine 'Bu mısır senin için Haydar' gibi isimler yazarak satışlarını ikiye katladı.

Kütahya'nın Meydan Mahallesi'nde bakkallık yapan Halil Şahin (28), AA muhabirine yaptığı açıklamada, bir müşterisinin sevgilisinin isminin yazdığı kolalardan arayıp bulamadığını belirterek, 'Bütün dolapları karıştırdı ama bulamadı. Ben de o sırada burada Mısır paketliyordum. Bu mısırlar bize çuvallarla geliyor. Müşterilerin istediği kadar paketleme yapıyoruz. Müşterime, paketlediğim mısırın üzerine sevgilisinin ismini yazabileceğimi söyledim. Ondan sonra yoğun ilgi gördü' diye konuştu.

Mısır paketlerinin üzerine isim yazma işinin tuttuğunu anlatan Şahin, şunları söyledi: 'Gelen taleplere cevap veremiyoruz. Müşterilerimizden gayet olumlu tepkiler aldık hatta sipariş üzerine çalışmaya başladık. 'Bir dahaki baskıya şunları da yazar mısınız ' diyerek sipariş verenler oluyor. Satışlardan gayet memnunuz. Sonuçta büyük marketlerin yanında küçük esnaf olduğumuz için biz de böyle fikirler bulup satışlarımızı artırmaya çalışıyoruz. Özellikle sosyal medyadan yapılan paylaşımlar sayesinde mısırlarımız ilgi gördü.'

Kardeşinin doğum gününe mısır aldı

Müşterilerden Özgür Er de bakkalın yaptığı uygulamayı çok sempatik bulduğunu anlattı. Daha önce de reklamlarda kolaların üzerine isimler yazıldığını gördüğünü ifade eden Er, 'Kolaların üzerinde gelip isimlerimizi arıyorduk. Buraya geldiğimde, mısırların üzerinde isimleri gördüm. Kardeşimin ismi de 'Ebru' olduğu için böyle farklı bir hediye almak istedim. Doğum günü olan kardeşime hediye olarak mısır aldım' dedi.

Milliyet

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/bakkalin-s...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
1
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Puding Ver Bağa

AMAN TANRIM