Koca, Vaka Sayılarının En Fazla Olduğu Şehirlerdeki Yoğun Bakım Doluluk Oranlarını Paylaştı

 > 
34PAYLAŞIM

Vaka artışının en yüksek olduğu illerin salgın sürecinin ve alınan tedbirlerin değerlendirildiği online toplantı sonrası açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Bakan Koca, "İstanbul'da yoğun bakım yataklarımızda doluluk %71,4. Çanakkale'de %67,1. Tekirdağ'da %73,5. Kırklareli'nde %69. Yalova'da %55,4. Vaka sayılarının artışı, sağlık çalışanlarımızın yükünü de oransal olarak artırıyor" dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vaka artışının en yüksek olduğu İstanbulÇanakkaleTekirdağKırklareliYalova'nın Sağlık Müdürleri ve Valileri ile online bir toplantı gerçekleştirdi. Bakan Koca, kentlerin salgın sürecinin ve alınan tedbirlerin değerlendirildiği toplantısı sonra açıklamada bulundu.

Sosyal medya üzerinden açıklama yapan Koca, şu ifadeleri kullandı:

"Vaka artışımızın en yüksek olduğu İstanbul, Çanakkale, Tekirdağ, Kırklareli, Yalova illerimizin Sağlık Müdürleri ve Valileriyle online toplantı yaparak, bu illerimizdeki salgın sürecini ve alınan tedbirleri değerlendirdik. İstanbul'da yoğun bakım yataklarımızda doluluk %71,4. Çanakkale'de %67,1. Tekirdağ'da %73,5. Kırklareli'nde %69. Yalova'da %55,4. Vaka sayılarının artışı, sağlık çalışanlarımızın yükünü de oransal olarak artırıyor."

Çanakkale, İstanbul, Yalovva...

Öte yandan geçtiğimiz gün Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan 10-16 Nisan arasında illere göre her 100 bin kişide görülen koronavirüs vaka sayılarında en yüksek artışın görüldüğü iller Çanakkale, İstanbul, Yalovva ve Kırklareli olarak kaydedilmişti. Buna göre Çanakkale 962,98, İstanbul 920,57 ve Yalova 838,25 ve Kırklareli 830,44 olarak sıralanmıştı.

Haftalık verilere göre Şırnak 47,60, Siirt 83,97, Van 89,01, Şanlıurfa 91,01 ile 100 bin kişide en az Kovid-19 vakası görülen iller oldu.

Bir Hayvana Şiddet Olayı Daha: Ayakları, Kuyruğu ve Boynu Kesilmiş - onedio.com
Bir Hayvana Şiddet Olayı Daha: Ayakları, Kuyruğu ve Boynu Kesilmiş - onedio.com
2020 Yine Bildiğiniz Gibi: Şimdiye Kadarki En Sıcak 3 Yıldan Biri Oldu - onedio.com
2020 Yine Bildiğiniz Gibi: Şimdiye Kadarki En Sıcak 3 Yıldan Biri Oldu - onedio.com
Koronavirüs Nedeniyle Önce Bebeğini Sonra Hayatını Kaybetti - onedio.com
Koronavirüs Nedeniyle Önce Bebeğini Sonra Hayatını Kaybetti - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir