Rahmi Koç: Kartal'ı Vergi Kolaylığı Kurtarır

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Koç: Kartal'ı Vergi Kolaylığı Kurtarır

Koç: Kartal'ı Vergi Kolaylığı Kurtarır

Rahmi Koç: Beşiktaş Başkanı ile biraraya geldik, ilk söylediği 'Merak etmeyin, sizden para istemeyeceğim' oldu.Beşiktaş camiasının önemli isimlerinden Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi Koç, kulübün içinde olduğu finansal durumun 'pek parlak' olmadığını söyleyerek, çözüm bulabilmek için bir akil adamlar toplantısı yapılabileceğini belirtti. İngiliz yapımı 119 yaşındaki Ysolt isimli buharlı tekneyi Tuzla'dan Sütlüce'deki Rahmi Koç Müzesi'ne kadar getiren, Rahmi Koç gazetecilerin sorularını yanıtladı. Koç, "Geçtiğimiz günlerde kulüp başkanı Fikret Orman ile biraraya geldik. İlk söylediği 'Merak etmeyin, sizden para istemeyeceğim' oldu. Mesajı aldım" dedi. Beşiktaş'ın durumuyla ilgili çeşitli öneriler geldiğini hatırlatan Koç, "Şu anda benim aklıma vergiyle ilgili bir çalışma yapılabileceği geliyor. Mesela yardım için para verenleri vergiden düşecek şekilde Maliye ile bir çalışma yapılabilirse çok yardımcı olur" diye konuştu. İş dünyasını teşvik edecek bir sistemin getirilebileceğini kaydeden Koç, başka türlü bir çözümün çok zor gözüktüğünü ifade etti.

ALİ BEY'İ EŞİ BİLE GÖREMEZ HALE GELMİŞTİ
Koç, Ali Koç'un Fenerbahçe yönetiminden ayrılmasında kendisinin etkisi olup olmadığıyla ilgili ise şunları söyledi: "Holding onlara emanet. İşin başına geçmezler, gerekli vakti harcamazlarsa zor olur. Ali Bey'i artık eşi bile göremez hale gelmişti."

Rahmi Koç, Avrupa'daki krizle ilgili önlem olarak farklı pazarlar üzerinde çalışmalar yaptıklarını dile getirerek, "Ancak tabii Avrupa'nın sofistike bir dağıtım ve bakım sistemi var. Ortadoğu ve Kuzey Afrika'da bu sistem çok gelişmiş değil" dedi. Koç, Yunanistan'ın Euro'dan çıkmasıyla ilgili neticeyi seçimlerin belirleyeceğini düşündüğünü kaydetti. Yunanistan'ın Euro'dan çıkması halinde bu duruman Avrupa'yı etkileyip etkilemeyeceği konusunda ise "Sanıyorum ki böyle bir durumun önüne geçebilecekler. Çünkü Yunanistan'ın ekonomisinin büyüklüğü Avrupa'nın yüzde 2'si. Sadece psikolojik bir etki oluşturur düşüncesindeyim" değerlendirmesinde bulundu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Beşiktaş Jimnastik KulübüFenerbahçeFikret OrmanİngiltereRahmi KoçYunanistanvergi
Görüş Bildir