'Koç Grubunun Bakkal Ahmet'ten Farkı Yok'

 > -

Koç Grubunun Bakkal Ahmet'ten Farkı Yok

Koç Grubunun Bakkal Ahmet'ten Farkı Yok

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, 'Nasıl bakkal Ahmet, sanayici Mehmet denetleniyorsa, Koç Grubu da Sabancı Grubu da denetime açıktır.' dedi.

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, 'Türkiye'de nasıl bakkal Ahmet, OSTİM'de sanayici Mehmet denetleniyorsa, Koç Grubu şirketleri de Sabancı Grubu şirketleri de tüm şirketler de denetime açıktır. Bunların hepsi yasal mevzuatlarla altyapısı belirlenmiş kurallardır.' dedi.

Çağlayan, bu konuyla ilgili dezenformasyon yapıldığına dikkati çekerek, yapılanların siyasi olduğunu düşünmenin yanlış olduğunu dile getirdi.

Koç Grubu'nun kendi Bakanlığında yapmış olduğu teşvik çalışmalarının, süresi içerisinde incelendiğine işaret eden Çağlayan, 'Bu noktada muhalefet partisi muhalefet yapmak adına çeşitli söylemlerde bulunuyor. Sayın Kılıçdaroğlu İstanbul'daki bir toplantısında 500 kişilik bir maliye müfettişi olduğunu söylüyor. Allah aşkına acaba Maliye'nin elindeki personel sayısı kaç kişidir?' diye konuştu.

Çağlayan, ilgili Bakanın bu konuda konuyu yalanlayan açıklamaları olduğunu hatırlatarak, 'Gerekli düzenleme ve denetimler her zaman yapılacaktır. Bu yapılan denetimler yasaldır, mevzuata uygundur. Diğer taraftan Savunma Sanayii İcra Komitesi'nde konu (MİLGEM) görüşülmüş, böyle bir ihaleden vazgeçilmiştir. Bu tür olayların birleşmesi bizi yanlışa götürür. Türkiye'de nasıl bakkal Ahmet, OSTİM'de sanayici Mehmet denetleniyorsa, Koç Grubu şirketleri de Sabancı Grubu şirketleri de tüm şirketler de denetime açıktır. Bunların hepsi yasal mevzuatlarla altyapısı belirlenmiş kurallardır" değerlendirmesinde bulundu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İstanbulKemal KılıçdaroğluZafer Çağlayan
Görüş Bildir