Görüş Bildir

Koalisyon Görüşmesinin Ardından CHP’den İlk Açıklama

Anasayfa > Gündem

CHP Sözcüsü Haluk Koç, iki saate yakın süren Davutoğlu-Kılıçdaroğlu görüşmesi sonrası açıklama yaptı.

CHP'nin çözümsüzlüğün adresi olmayacağını ifade eden Koç, bu görüşmenin bir ön görüşme olduğunu belirterek ''Ortak çalışma noktalarının tespitine dönük niyet ortaya kondu'' dedi.

Koç'un açıklamalarından öne çıkan satır başları şöyle:

''Seçimden sonra bir açıklamada bulunmuştum tek partiye iktidar yetkisi verilmediğini ifade etmiştim. CHP'nin Türkiye'nin çözümsüz kalmaması için üzerine düşen görevi yapacağını ifade etmiştik. Karşılıklı güven tesisi gerekiyor bu çok açık. Güvenin tesisi önemli. Bunların üzerinde duruldu. Ortak çalışma noktalarının tespitine dönük niyet ortaya kondu.

'İki parti arasında teması Çelik ve ben sürdüreceğiz'

Sayın Davutoğlu'nun cümlesiyle ifade etmek istiyorum müzakere öncesi bir ön görüşme niteliğinde olan bugünkü toplantının içeriği bu şekilde özetlenmiş oluyor. Müzakereler öncesi bir usül ortaya kondu. Bir irade ortaya kondu. Bundan sonrası yöntem çerçevesinde ele alınacak. İkinci tur öncesinde bir değerlendirme yapılır. Müzakere öncesi ön görüşme. Hiçbir şey 1 saatlik görüşmede tamamlanmıyor. İki parti arasında Ömer Çelik ve ben herhangi bir aksaklık olmadığı sürece teması sürdürmeye gayret edeceğiz.

'Ortaya bir irade kondu'

14 maddelik bir tespit tutanağı var. Özel bir bahis açılmadı. Ön görüşmeydi. Bir niyet kondu ortaya bir irade kondu. Türkiye'nin önünde biriken sorunların aşılması için niyet ortaya kondu. CHP asla bir çözümsüzlüğün adresi olmayacak. Kim kime yakın kim kime uzak o çerçeve içerisinde ele alınacak bir toplantı değildi.''

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Ahmetcan Oral

hadi bakalım daha önce de yazdım; mevcut durumda en iyi durum AKP + CHP ama bana AKP + MHP olacak gibi geliyor.

Bir Garip Septik

Olabilecek en kötü durum MHP ve AKPnin koalisyonu olur.