Klişeler Karşısında Aldığın Tavra Göre Seni Anlatıyoruz!

-

Ah o klişeler yok mu o klişeler!.. Bi' bitse de kurtulsak diyorsun, biliyoruz. Peki nasıl bitecek? Belki senin elindedir? Bunu öğrenmenin tek yolu bu test!

1. Sosyal medyayla başlayalım: Arkadaşın klişe tatil fotoğrafları paylaşmakta sınır tanımıyor. Ona karşı nasıl bir tavır alırsın?

x

Siler/Engeller/Mute'larım.
Aman paylaşsın, umursamam.
"Arkadaşım bu fotoları paylaş diye Zuckerberg maaşa mı bağladı seni" diye yorum yazarım.

2. Günlerden 31 Aralık, arkadaşın da o habis klişe espriyi yaptı ve dedi ki "Hadi seneye görüşürüz". Tepkini çok merak ediyoruz!

Çok abartılı bir kahkaha atarım ki anlasın durumun vehametini!
Espriden sonra kalkıp direkt ortamdan uzaklaşırım.
"Mümkünse görüşmeyelim, sen 2015'te kal" derim.
Bi' Biskrem veririm ki, bir daha bu espriye cüret edemesin!

3. Eğlenmeye çıkmışsın, ama DJ denilen arkadaş, ölümüne klişe şarkılar çalıyor. Eğlenceni de kesmek istemiyorsun. Ne yapacaksın, hadi bakalım!

x

Peçeteye Kahtalı Mıçe'nin şarkısını yazar yollarım; çivi çiviyi, klişe klişeyi söker.
Güzel şarkı çalması için ortamda tezahürat başlatırım.
Uğraşmam, ben eğlenceme bakarım.
Bi' Biskrem veririm: Gelsin parçalar, gitsin mix'ler..

4. Arkadaşın yeni İstanbul'a gitmiş gelmiş ve o talihsiz klişeyi zikrediyor: "İstanbul'da yaşanmaz ya, gidicen bi' hafta tatil yapıp geri dönecen." Cevabın ne olacak?

Yav he he!
"Geç bunları, anam babam, geç bunları" şarkısını dinledin mi sen?
Bence İstanbul'da tatil yapılmaz, 2-3 hafta yaşayıp geri döneceksin.

5. Geldik Facebook'taki akraba sorununa! Tüm edebi sanatları kullanıp muhteşem bir şeyler yazmışsın. Altına da akrabalarından birisi "Annenlere selam söle" yazmış. Tepkin?

x

"Aleykümselam x teyze/amca" derim.
Hiçbir şey yazmam, ölü taklidi yaparım.
Ben de onun bi' aile fotoğrafının altına bu yazımı kopyalarım.
Bi' Biskrem'le tüm yorumların önüne geçerim.

6. Bir dizinin müptelası olmuşsun diyelim; izlemeden duramıyorsun. Ama arkadaşın olacak zat "Abi dizisini iyi çekememişler yha, kitabı daha iyiydi..." deyip duruyor, tepkin ne olacak acaba?

Hiç cevap vermem.
"Bence kitabını iyi yazamamışlar, dizisi daha iyi" derim.
"Sen de olmamışsın, biz bi' şey diyoruz mu?" diye karşılık veririm.

7. Pekii, trafiktesin diyelim. Yol ölümüne tıkalı. Arkadaki kornaya yükleniyor. Bu klişe duruma karşı nasıl bir tavır takınacaksın?

x

Radyonun sesini iyice açıyorsun, hiçbir şey duymuyorsun abi.
Dikiz aynasından adama ters ters bakarım.
Aşağı inip adamın korna sesiyle göbek atarım.
Bi' Biskrem verip korna seslerini sustururum.

8. Son olarak... "Abi her şeyi bırakıp bi' sahil kasabasına yerleşeyim diyorum." cümlesine cevabın ne olabilir?

Bu tip bir klişeye ne denilebilir ki?!
Fenalık geldi artık bu klişelerden.
Sahil kasabaları sen oraya yerleş diye hazır bekliyor zaten!

Anti Klişe Timi Başkanı!

Verdiğin cevaplara göre, senin tam bir anti-klişe timi üyesi, hatta başkanı olduğunu tahmin ediyoruz. Tüm klişeler piyon, sense o piyonları deviren şah ve pek tabii ki tüm kilşeler mat! Klişelerden nefret ediyorsun, ama nefret etmekle kalmıyor; o ince, kıvrak zekanla bu klişelere karşı tavır alabiliyorsun. Ama canına yandığımın dünyasında klişe biter mi? BİTMEZ!.. Bu yüzden Biskrem senin her daim yanında, sıkıldıysa klişelerden Bi Biskrem ver geç, uğraşma fazla :)

Klişe Avcısı!

Verdiğin cevaplara ve klişeler karşısında aldığın tavra göre, senin tam bir klişe avcısı olduğunu tahmin ediyoruz. Bir yerde bir klişe görmeyegör, alnının çatından vurursun o klişeyi evelallah. Tahammülün yok yani o kötü klişelere. Fakat sonuçta sen de insansın, arada gücün yetemeyebiliyor. O yüzden, dememiz o ki, sen bu kadar uğraşma; bi' Biskrem ver, tüm klişeler bitsin.

Klişe Paratoneri!

Evet, tüm klişeleri bir yıldırım olarak düşünürsek, sen de o yıldırımın karşısındaki en büyük savunma olan paratonersin. Senin tavrın tarzın biraz daha farklı; çoğu insanın elini titreten, sinirden çılgına çeviren o klişeler sende çok etkili değil. Daha soğukanlı, daha vakur bakabiliyorsun olaylara. Ama sonuçta sen de bir insansın, klişeler de bazen sınır tanımıyor. Gücün bittiği yerde Biskrem başlıyor unutma! Bi' Biskrem ver, tüm klişeler arkada kalsın!

Klişeler senden hep uzak olsun!..

Tüm klişeler biter,  Bi’ Biskrem versem…

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
zeynep-rana

Anti Klişe Timi Başkanı! Anti Klişe Timi Başkanı! Verdiğin cevaplara göre, senin tam bir anti-klişe timi üyesi, hatta başkanı olduğunu tahmin ediyoruz. Tüm klişeler piyon, sense o piyonları deviren şah ve pek tabii ki tüm kilşeler mat! Klişelerden nefret ediyorsun, ama nefret etmekle kalmıyor; o ince, kıvrak zekanla bu klişelere karşı tavır alabiliyorsun. Ama canına yandığımın dünyasında klişe biter mi? BİTMEZ!.. Bu yüzden Biskrem senin her daim yanında, sıkıldıysa klişelerden Bi Biskrem ver geç, uğraşma fazla :)

meryem2586

Anti Klişe Timi Başkanı! Anti Klişe Timi Başkanı! Verdiğin cevaplara göre, senin tam bir anti-klişe timi üyesi, hatta başkanı olduğunu tahmin ediyoruz. Tüm klişeler piyon, sense o piyonları deviren şah ve pek tabii ki tüm kilşeler mat! Klişelerden nefret ediyorsun, ama nefret etmekle kalmıyor; o ince, kıvrak zekanla bu klişelere karşı tavır alabiliyorsun. Ama canına yandığımın dünyasında klişe biter mi? BİTMEZ!.. Bu yüzden Biskrem senin her daim yanında, sıkıldıysa klişelerden Bi Biskrem ver geç, uğraşma fazla :)

leyla.alman.

Biskremde ısrarcıyız yani?

kronik-blue

ulan biskrem dişimi ağrıttın bana kabir azabı çektirdin nutella ya bandırılsan yine yemem garezim var

neslihan-koca

bi biskrem reklamı için cektiginiz zahmete yordugnuz beyne degdimi hee degdimi !!!

Görüş Bildir