Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

KKTC Resepsiyonunda Rahşan Ecevit'e Saygısızlık İddiası: 'Asansörden İndirilmek İstendi'

 > -
Abone ol

KKTC'nin kuruluş yıl dönümünde Ankara'daki resepsiyonda Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın korumalarının 'Komutan binecek' diyerek 93 yaşındaki Rahşan Ecevit'i asansöre bindirmek istemediği öne sürüldü.

Fotoğraflar: Yavuz Atalan, Sözcü

Sözcü gazetesinden Yavuz Alatan'ın haberine göre merhum Başbakanlardan, 'Kıbrıs Fatihi' Bülent Ecevit'in 93 yaşındaki eşi Rahşan Ecevit, Ankara'da bir oteldeki resepsiyonda Kıbrıs gazileriyle birlikte eşi Bülent Ecevit'i yad etti, gecenin sonunda ise resepsiyondan ayrılırken otelin asansörüne doğru yöneldi. 

Habere göre aynı dakikalarda Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın da asansöre binmek üzere hareket ettiği, daha sonra Akar'ın korumalarının "Komutan binecek"' diyerek Rahşan Ecevit'i asansörden indirmeye çalıştığı öne sürüldü.

Rahşan Ecevit'in ise 'İnin' diyen koruma polislerine aldırmadığı ve korumaların da ısrardan vazgeçmek zorunda kaldığı belirtildi...

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar da, Rahşan Ecevit'in resepsiyonun düzenlendiği otelden ayrılmasından sonra asansöre yönlendirildi.

Ayrıca salonda hazırlanan özel bölümde KKTC'nin Ankara Büyükelçisi ile yemek yiyen Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli ve Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın bulunduğu masaya Rahşan Ecevit'in davet edilmediği bilgisi de haberde paylaşıldı.

CHP'li Yarkadaş: 'Bu saygısız tutumun takipçisi olacak ve konuyu TBMM'ye de taşıyacağım'

Twitter hesabından yaptığı açıklamada olayı kabalık, nezaketsizlik ve vefasızlık örneği olarak değerlendiren CHP'li Barış Yarkadaş, özür dilenmesi gerektiğini belirtti.

Hulusi Akar'ı bu talihsizliği düzeltmeye davet eden Yarkadaş, "Sözcü Gazetesi Muhabiri Yavuz Alatan'ın kamuoyuna duyurduğu bu saygısız tutumun takipçisi olacak ve konuyu TBMM'ye de taşıyacağım" dedi.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir