KKTC'nin Yeni Adı 'Kıbrıs Türk Devleti Mi Olacak?

Flash Haber: KKTC Yeni İsimini Duyurmaya Hazırlanıyor !

Flash Haber: KKTC Yeni İsimini Duyurmaya Hazırlanıyor !

Kıbrıs’ta, Rumların AB dönem başkanı olacağı 1 Temmuz’a kadar bir çözüm bulunmaması durumunda B planının devreye gireceği belirtildi.
Üç aşamalı B planına göre Maraş bölgesi açılacak. Kıbrıs Türk Devleti adıyla tanınma istenecek Kıbrıs’ta, Rumların AB dönem başkanı olacağı 1 Temmuz’a kadar bir çözüm bulunmaması durumunda, ‘Ankara’nın dillendirdiği ama uygulamaya konulmayan B planı’nın devreye gireceği belirtildi. Buna göre, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) adı, Annan Planı’nda olduğu şekliyle ‘Kıbrıs Türk Devleti’ olarak değiştirilecek. Sonra, dünyadan ‘Kıbrıs Türk Devleti’ olarak tanınma istenecek.
KKTC, İslam Konferansı Örgütü’nde de (İKÖ), 2004’te alınan bir kararla, ‘Kıbrıs Türk Devleti’ adı ile temsil edilmeye başlamıştı. Böyle bir adımda, İKÖ’ye üye 57 ülkenin ‘Kıbrıs Türk Devleti’ni tanıyacağı iddia ediliyor. KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, 2012’de çözüm olmaması durumunda yeni anayasa ve yeni yasalarla yola devam edileceğini, devletin adının bile değişebileceğini açıklamıştı. Eroğlu, isim değişikliğine gidilirse devletin adının, “Kıbrıs Türk Devleti” olabileceğini belirtmişti.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraAvrupa BirliğiKKTCKahramanmaraş
Görüş Bildir