Kızılkayalar 'Gezi' Karşıtı Ortağını Attı

 > -

Kızılkayalar 'Gezi' Karşıtı Ortağını Attı

Gezi Parkı protestocularını hedef alan tweetiyle tepki çeken Servet Kızılkaya, Kızılkayalar ortaklığından çıkarıldı.

Gezi Parkı eylemcilerine hakaret eden Servet Kızılkaya, Kızılkayalar Hamburger zincirindeki ortaklığından atıldı.

Kızılkaya, sosyal paylaşım sitesi Twitter'da Gezi Parkı protestocularına yönelik olarak "Burası it köpek dolu, 35 senelik esnafım ama inşallah Türkiye bağırsaklarını temizleyecek Müslüman bir ülkede yaşayacağız" mesajını atmıştı.

Mesaj sonrasında sosyal medyada çığ gibi büyüyen tepkilerin ardından Kızılkayalar Hamburger, 6 Haziran'da Taksim'deki dükkanını kapamıştı.

'HADDİNİ AŞAN AÇIKLAMALAR'

Kızılkayalar'ın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Ortaklarımızdan Servet Kızılkaya’nın şahsi sosyal medya hesaplarından yaptığı haddini aşan açıklamaları, kurumumuzu ve "Kızılkayalar" markasını kamuoyu nezdinde zor durumda bırakmıştır. Bu açıklamalar bizim toplumun her kesimine eşit mesafede duran kurumsal kimliğimizle bağdaşmamaktadır.

İlerleyen günlerde sosyal medyada aleyhimize yazılan yazılar tepkilere neden olmuştur. Hem çalışanlarımızın can güvenliği korumak hem de tepkileri azaltmak adına Taksim şubemizi geçici süre ile kapalı tutma kararı alınmıştır.

Yaşanan gelişmeler neticesinde Servet Kızılkaya ile 10 Haziran 2013 tarihi itibarıyla ortaklığımızı resmi olarak sonlandırma kararı alınmıştır.

Kamuoyundan özür diler, saygıyla duyururuz."

Basında yer alan haberlere göre Kızılkaya'nın ikisi Taksim'de biri Şaşkınbakkal'da olmak üzere üç dükkanda yüzde 7 hissesi bulunuyordu.

CNBC-e

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Gezi ParkıSosyal MedyaTwitter
Görüş Bildir