Kızıl Ötesi Aydınlık

-

Kızıl Ötesi Aydınlık

Kızıl Ötesi Aydınlık

Altan Gördüm ve Vahide Gördüm tarafından “Sanat İçin Nöbetteyiz” sloganı ile 2012 Ekim ayında kurulan Vardiya Oyuncuları Civan Canova’nın yazıp yönettiği "Kızıl Ötesi Aydınlık" ile 31 Ocak’ta seyirci karşısına çıkıyor.

“İsmimiz ‘gemide tutulan nöbet’ anlamındaki “Vardiya”dan geliyor” diyen Vardiya Oyuncuları “Tam da tiyatro karşıtı bir fırtına patlak vermişken karşıdan, sanat için nöbetteyiz” sloganı ile Tiyatro Dünyasına “Merhaba” diyor. İlk oyunları, Civan CANOVA’nın yazıp yönettiği Kızıl Ötesi Aydınlık ile 31 Ocak 2013’te seyirci karşısına çıkacaklar. Süpervizörlüğünü Vahide GÖRDÜM’ ün üstlendiği oyunda Altan GÖRDÜM ve Nezih Cihan AKSOY rol alıyorlar. Oyun 2 Şubat’tan itibaren her cumartesi (saat 16:00 ve 20:30) ve Pazar (16:00) düzenli olarak Levent Kültür Merkezinde sahnelenecek. Oyunun bir diğer özelliği de profesyonel anlamda ilk kez tiyatro seyircisiyle buluşacak olması.

Oyunun biletleri Biletixten ve Levent Kültür Merkezinden (Çalıkuşu Sok. No:2, Levent) edinilebilir.

Detaylar için www.vardiyaoyunculari.com

KIZIL ÖTESİ AYDINLIK

Kızıl Ötesi Aydınlık, ülkemizde kısa bir zaman önce, sorgusuz sualsiz yakalanıp kötü muameleye maruz kalan gencecik insanların yaşadıklarını anlatan bir oyun. Yargısız infazların bu coğrafyada birey üzerinde yarattığı cehennemin bazen trajik bazen komik ama çarpıcı bir öyküsü, oyun içinde oyunlarla bir “zihin oyunları” festivali…

Gerçek bir olaydan yola çıkarak yazdığı oyun için Civan CANOVA şöyle diyor:

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

FırtınaTiyatrooyun
Görüş Bildir