Kızı KCK'den Tutuklanan Aileye 'Evden Çıkın' Dayatması

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Kızı Kck'den Tutuklanan Aileye 'Evden Çıkın' Dayatması

Kızı Kck'den Tutuklanan Aileye 'Evden Çıkın' Dayatması

Mersin - KCK operasyonunda tutuklanan KURDİ-DER Mersin Şube Yöneticisi Dilan İvrendi’in ailesi evlerinden kovulmakla karşı karşıya kaldı. Bina yöneticisi, KCK operasyonu kapsamındaki tutuklamanın komşuluk ilişkilerine zarar verdiğini öne sürerek, ailenin evden çıkmasını istedi ve ırkçı hakaretlerde bulundu.

Mersin’in merkez Toroslar İlçesi Halkkent Mahallesinde bir apartmanda ikamet eden Bitlis nüfusuna kayıtlı İvrendi ailesi, 29 Eylül günü kızları KURD-DER Mersin Şube Yöneticisi Dilan İvrendi’nin KCK operasyonları kapsamında tutuklanması ardından ırkçı bir uygulamayla karşı karşıya kaldı.

Bu tutuklanma ardından apartman yöneticisi Cenk Koçyiğit, Dilan’ın "KCK mensubu" olduğu suçlamasıyla evinin basılmasının komşuluk ilişkilerine zarar verdiğini öne sürerek aileden oturdukları binadan çıkmasını istedi.

Apartman yöneticisinin bununla da yetinmeyerek aileye “Pis Kürt Kürtler buradan defolun, burada terörist istemiyoruz” şeklinde ırkçı hakarette bulunduğu belirtildi. Yönetici, aileyi kovmak için apartman sakinlerinden de imza topladı.

İHD Mersin Şubesine başvuran Dilan İvrendi’nin kız kardeşi Öznur İvrendi, “Oturduğumuz apartmanın yöneticisi Cenk Koçyiğit, şahsıma her türlü küfür ve hakarette bulunarak apartmandan ayrılmamız için tutanak tutturup ve imzalattırıp apartmandan çıkmamızı istedi” dedi.

“PİS KÜRTLER BURDAN DEFOLUN”

ANF’ ye konuşan İvrendi, komşularıyla herhangi bir sorunlarının olmadığını ifade ederek, bu apartmanda yaklaşık 2 yıldır kaldıklarını ve şimdiye kadar çok iyi geçindiklerini söyledi.

Ancak apartman yöneticisinin ağza alınmayacak küfürler ettiğini dile getiren İvrendi, kendilerine "Pis Kürt", "Kürtler buradan defolun" ve "Burada terörist istemiyoruz" şeklinde hakaret edildiğini belirtti.

Bundan sonra başlarına olumsuz bir şey gelmesi halinde bundan apartman yöneticisi Cenk Koçyiğit’in sorumlu olacağını belirten İvrendi, konuyla ilgili yerlere başvuracaklarını kaydetti.

İHD Mersin Şube Yöneticisi Temin Selmaoğlu’da konuyla yakından ilgileneceklerini belirterek, bu ırkçı yaklaşımın kabul edilemez olduğunu söyledi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BitlisMersin
Görüş Bildir