Görüş Bildir
Haberler
Kız Öğrencilere Tehdit ve Şantajla Sistematik Taciz! Lise Müdürü Açığa Alındı

Kız Öğrencilere Tehdit ve Şantajla Sistematik Taciz! Lise Müdürü Açığa Alındı

İzmir Tire'de görevli bir lise müdürünün, kız öğrencileri video görüntüleri üzerinden şantajla istismar ettiği öne sürüldü. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken başka öğrenciler de müdürün tacizine maruz kaldıklarını anlattı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Evrensel’den Eylem Nazlıer’in haberine göre İzmir Tire Şehit Albay İbrahim Karaoğlanoğlu Anadolu Lisesi’nde görevli müdür M.A’nın istismarı, bir kız öğrencinin yaşadıklarını adli ve idari mercilere anlatmasıyla ortaya çıktı. 

Erkek arkadaşıyla çekilmiş bir fotoğrafının müdür M.A. tarafından ele geçirilmesi sonrası halasıyla okula çağrıldığını söyleyen kız öğrenci, M.A.’nın bu görüşmede halasına ve kendisine hakaret ettiğini söyledi. 

M.A.’nın iki gün sonra kendisini yeniden yanına çağırdığını belirten öğrenci, müdürün “Bundan sonra ilişkimiz nasıl olacak, benim her istediğimi yapacak mısın?” dediğini, kendisinin “Bir daha böyle bir şey yapmayacağım” yanıtı verdiğini, M.A.’nınsa “Onu sormuyorum, ikimizin ilişkisi nasıl olacak?” dediğini anlattı. 

Bu görüşme sonrası okuldan kaçan öğrenci durumu halasına anlattı. Konu adli ve idari mercilere yansıdı. Soruşturma aşamasında savcılığa yapılan ihbar üzerine okula polisler geldi. M.A.’nın cep telefonuna, bilgisayarına el kondu. Okulun kamera görüntülerinin silindiği tespit edildi.

Soruşturma sırasında M.A.’nın başka öğrencileri de taciz ettiği ortaya çıktı.

M.A’nın istismarına maruz kaldığını söyleyen bir başka öğrenci, müdürün okul dışında yaşıtıyla kavga ederken çekilmiş bir videosunu ele geçirdiğini ve video üzerinden okuldan atılmakla tehdit edilerek, müdürün istismarına maruz kaldığını söyledi. Müdüre bir daha kavga etmeyeceğini söylediğini ifade eden öğrenci, M.A.’nın kendisine “Duymak istediğim cevap bu değil, çık dışarı düşün taşın kararını ver, tekrar çağıracağım” dediğini anlattı.

10 yıl önceki istismar

10 yıl önceki istismar

Soruşturmalar sürerken M.A.’nın daha önce çalıştığı okuldan mezun olan bir öğrenci, yaşananları duyarak savcılığa gitti, 10 yıl önce yaşadığı istismarı anlatarak suç duyurusunda bulundu.

Haberde ismi değiştirilerek kullanılan 28 yaşındaki Suna, yeni istismar olaylarını duyunca 10 yıl önce yaşadıklarını tekrar yaşadığını ifade etti. Suna şunları kaydetti: 

“Okula girişte o dönem müdür yardımcısı olan M.A. arkadaşımın hediye ettiği bilekliği aldı. Almak için daha sonra yanına gittim. ‘Bilgisayar odasında işim var, sen de gel masaların tozunu al. Sonra bilekliğini vereyim’ dedi. Çıktım odaya, masaları silmeye başladım.” Masaları silerken M.A’nın tacizine maruz kaldığını söyleyen Suna, “Bir hışım kapıya doğru ilerledim baktım kapıyı kilitlemiş. Ses çıkaracağımı anladı, kapıyı açtı” 

Üstünü örttüler

Yaşadıklarını annesine ve sınıf öğretmenine anlatan Suna, sınıf öğretmeni, annesi ve müdür yardımcısı M.A. ile müdürün odasında yüzleştiklerini söyledi. M.A.’nın bu görüşmede “Sen beni yanlış anlamışsın” dediğini söyleyen Suna, o dönem görevli olan müdürün de burada anlattıklarını dikkate almadığını ve soruşturma başlatılmadığını söyledi.

Sonrasındaki süreci de anlatan Suna şöyle konuştu: “Küçüktüm, babamdan korkuyordum, söyleyemedim. Şikayetçi olamadım. Son yaşananlar ortaya çıkınca çok sinirlendim. Yaşadıklarımı tekrar hatırladım. O zaman bir kere yaptı, bir daha yapmaz herhalde diye düşünmüştüm.”

Tacize maruz kalan öğrencilere seslenen Suna, “Korkmasınlar. Ben de zamanında korktum. Eğer güvendikleri biri varsa bir şekilde anlatsınlar. Mutlaka şikayetçi olsunlar. Öğrenciye yaşatılan tacizin, istismarın, herhangi bir güvensizliğin affı olmamalı” dedi.

Kendi yaşadıklarını atlattığını söyleyen Suna, “10 sene boyunca buna nasıl göz yumulur? Kaç çocuğa bunu yaşattı? Hiçbir öğretmen fark etmedi mi? Kimse duymadı, görmedi mi” dedi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
34
14
11
7
3
1
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
libs

İki el ele tutusan genc görse disiplin sorusturmasi baslatir adi sapik hayvan ama icten icten ögrencilerine cinsel hisler besliyormus. Bu ülkede kim ahlakcil... Devamını Gör

gökhan çetin

Su anki sistem bu orospu çocuklarının önünü açtı. ağızları salyaları piçler saklandıkları inlerinden çıktılar, artık bu tür eylemlerden ceza almayacaklarini ... Devamını Gör

Pasif Kullanıcı

Skinden Sallandıracaksın...