Kız Arkadaşı Uykusundan Uyandırdığı İçin Bir Gecede 56 Kişiyi Öldürüp 37 Kişiyi Yaralayan Woo Bum-Kon'un Dehşeti: Uiryeong Katliamı

195PAYLAŞIM

Bomboş yere hayatını yitiren insanlar gerçekten iç acıtıcı...

2011 yılında gerçekleşen Norveç Katliamından sonra dünyadaki en büyük bireysel 2. katliam olan Uiryeong Katliamı, Güney Kore'de bir polis memuru tarafından gerçekleştiriliyor.

27 yaşındaki Woo Bum-Kon isimli şahıs, 1982 yılının Nisan ayında tek bir gecede 56 kişiyi öldürüp, 37 kişiyi yaralıyor.

Katliamın nasıl başladığı ise bir hayli garip... Anlatılanlara göre Woo, sabah kız arkadaşı ile kavga ediyor.

Kavganın sebebi ise Woo uyurken göğsüne sinek konması ve kız arkadaşı sineği kaçırmaya çalışırken Woo'nun uyanması... Woo, uyanır ve dışarı çıkarak içki içer.

Birkaç saat sonra eve dönen Woo sarhoştur. Önce kız arkadaşı döven şahıs, daha sonra evdeki tüm eşyaları parçalamaya başlar.

Evden çıktıktan sonra katliam için silah toplamaya giden Woo, polis merkezinden yüklü miktarda silah çalar ve akşam saat 21:30'da katliama başlar.

İlk olarak yerel bir postaneye giden Woo, içerideki üç kişiyi öldürür. Ardından yardım çağırmak isteyenleri engellemek için telefon kablolarını keser.

Postaneden çıkan Woo, bir markete el bombası atarak ve etrafından geçen insanları vurarak 6 kişi daha öldürür.

Woo, büyük bir rahatlıkla civardaki kasabaları dolaşarak katliam yapmaya devam eder. Canının istediği eve girerek, insanları öldürür.

Woo, bir polis olduğu için insanlar onun zarar verebilecek herhangi bir şey yapacağından kuşku duymuyor. Polis kimliğini gösterip, insanların güvenini kazanan Woo, daha sonra evdeki herkesi öldürüyor.

Katliamına bu şekilde devam eden Woo, akşam 22:30 civarlarında bir çocuğu rehin alır. Çocuktan kendisine içecek almasını isteyen Woo, içeceğini alır almaz hem çocuğu hem de market sahibini öldürür.

O ana kadar 18 kişi ölmüştür, fakat Woo gecenin geri kalanında uykusunda uyuyan insanların evlerine girerek ölüm saçmaya devam eder.

Sabaha kadar kasaba kasaba gezerek Koreli bir ajanı aradığını söyleyerek uykusundan kalkan insanların evine giren ve ardından hemen onları öldüren Woo'nun saklandığı çiftlik evi kuşatılır. Yanında rehin aldığı aile ile kendisini havaya uçuran Woo, arkasında 56 ölü bırakır.

Bu olayın ardından ülkenin İçişleri Bakanı istifa eder. Woo'nun kız arkadaşı ise sevgilisinin aşağılık kompleksi olduğunu ve evlenmeden bir arada yaşadıkları için kasaba tarafından rahatsız edildiğini söyler.

Siz bu kan donduran olay hakkında neler düşünüyorsunuz?

Tünel Kazılarak 268 Kasanın Soyulduğu Tarihin En İnce İşçilikli Hırsızlığı: Baker Sokağı Soygunu - onedio.com
Tünel Kazılarak 268 Kasanın Soyulduğu Tarihin En İnce İşçilikli Hırsızlığı: Baker Sokağı Soygunu - onedio.com
İnsanlık Tarihinin En Karanlık ve En Acı Sayfalarından Biri: 15 Madde ile Srebrenitsa Katliamı - onedio.com
İnsanlık Tarihinin En Karanlık ve En Acı Sayfalarından Biri: 15 Madde ile Srebrenitsa Katliamı - onedio.com
Son Yüzyılda Gerçekleşen, İnsanoğlunun Kendinden Utanmasına Sebep Olan 16 Olay - onedio.com
Son Yüzyılda Gerçekleşen, İnsanoğlunun Kendinden Utanmasına Sebep Olan 16 Olay - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ece-gul

GTA V

erci-e

Nasıl bir manyak lan bu??? Nasıl bir ruhsal rahatsızlık bu? Bilen varsa yeşillendirsin.

dr.d

Bu ne amk.Tövbe.Filmlerde bile bu kadar yok.

yusuf-ziya4

Güney Kore'de silahlanma zor olduğundan bu katliam gerçekleşmiş. İnsanlar silahlı olsalardı bu kadar kişi ölmezdi. Salak gibi poliste silah olmasaydı milleti öldüremezdi demeyin, o zamanda başka bir yolunu bulurdu.

nickimdebileolmaz

Bu tezi Amerika da yapılan okul katliamları çürütüyor.

yusuf-ziya4

O Amerika'ya özgü bir durum. Kanada,Almanya, Finlandiya, İsveç, Fransa da böyle bir duruma rastlanmaz. İstisnalar olabilir. Misal İsviçre'de zorunlu askerlik yapan herkes evinde bir adet piyade tüfeği bulundurmak zorundadır İsviçre'de olmuyor. Güney Kıbrıs'da öyle.

yusuf-ziya4

Bir misal daha: Seri katil Mehmet Ali Çayıroğlu bir yaşlı hanımı öldürmeden önce yaşlı hanım tüfek ile karşı koymaya çalışmıştı ama maalesef yine de öldürülmüştü. Seri Katil Mehmet Ali Çayıroğlu girdiği evlerde silah ve "bilinçli" biri bulunsaydı bu kadar cinayet işlenemezdi.

nickimdebileolmaz

Yapılmadı diye hiç bir zaman olmayacak diye bir varsayım yapamayız, ayrıca İsviçre de oluyor bu olaylar, aklı başında insan nın eline silah ver kullanmaz zaten ama silahı olan kişi aklı ne kadar selim olur onu bilemesin o yüzden silahlanma yanlış.

yusuf-ziya4

"Bilinçli" silahlanma denilen bir olgu var. En basit argüman şu: eşkıya her zaman silah bulabilecekken kanuna uyan bulamayacak. Özgürlük, demokrasi, hukuk gibi kavramlar "bilinçli" silahlanmasız gerçekleşemeyecek olaylar. Her şeyin artısı eksisi var benim zihnimde topladığımda sonuç artı çıkıyor. Özelden birkaç video atacağım size.

osman-aka

Saydığın tüm ülkelerde Cinayet oranı kore'ye göre yüksek. Hatta Canada'nın Cinayet oranı Kore'nin 3.5 katı. Diğer ülkeler mükemmel bir yol seçiyor. 100 Yılda bir olacak şeyi engellemek için herkese Silah satarak 10 binlerce fazla insanın ölümüne sebep oluyorlar.

kelebek_

o ne lan öyle

Görüş Bildir