Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kitap Avcıları Meydana İndi

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Kitap Avcıları Meydana İndi

Kitap Avcıları Meydana İndi

Kütüphaneler Haftası’nı fırsat bilen Fatih Koleji öğrencileri, dün soluğu sokakta aldı.

Kitap Avcıları’, ‘Cahilliğin Canına Okuyoruz’, ‘Okuma Eylemindeyiz’ gibi sloganlarla Avcılar Meydanı’nda okuma programı gerçekleştiren 230 öğrenci, 7’den 70’e herkesi kitap okumaya davet etti. Avcılar Kaymakamı Savaş Tuncer’in de katıldığı etkinliğe ilgi büyüktü. Öğrencilere okuma alışkanlığının kazandırılması gerektiğini belirten Kaymakam Tuncer, “Bu etkinlik, hem diğer okullara örnek olacak hem de halkı kitap okumaya duyarlı hale getirecek.” dedi. Fatih Koleji müdürü Feyzullah Çarkçı, 17 yıldır her sabah 20 dakika kitap okuduklarını, bu faaliyeti meydana taşıdıklarını söyledi.

Avcılar Fatih Koleji Müdürü Feyzullah Çarkcı, Kütüphaneler Haftası ile ilgili eğlenceli bir program yapmak istediklerini söyledi. Öğrencilerinin 17 yıldır aralıksız olarak her sabah tüm şubelerinde 20 dakika kitap okuduklarını kaydeden Çarkcı, dün ise bu faaliyeti meydana taşıdıklarını belirtti. Avcılar Fatih Koleji Sınıf Öğretmeni Fatih Çığlık da öğrencilerinin günde en az 70 sayfa kitap okuduklarını, hatta bu sayının 300 sayfaya kadar çıktığını aktardı. Her öğrencinin aynı zamanda bir yazar olduğunu, yakın zamanda hikâye kitaplarının çıkacağını söyleyen Çığlık, “Kitapları sadece okumakla kalmayan çocuklarımız aynı zamanda kitabın kritiğini de yaparak çeşitli hikâyeler yazıyor. Böylelikle öğrenciler kitaptan bağımsız düşünebilme becerisi kazanıyor.” dedi. Öğrencilerden 8 yaşındaki Fatma Hüma Yaşar, etrafındakilerin kendilerini örnek alması halinde mutlu olacağını dile getiriyor. Kitap okumayı çok seven ve kitaplarının kütüphanesine sığmadığından söz eden küçük Fatma, “Aksi takdirde nasıl bilgili olabiliriz ki?” diyor. Kitap okuma etkinliğine Kaymakam Savaş Tuncer’in yanı sıra Avcılar İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Raif Tayfur da katıldı.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

KitapSavaş
Görüş Bildir