Karacan Grubundan Kırmızı Bültene Yalanlama

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Kırmızı Bülten ile Aranan Karacan'lar Birand'ın Cenazesine Katıldı

Kırmızı Bülten ile Aranan Karacan'lar Birand'ın Cenazesine Katıldı

Yakalanmaları için haklarında Kırmızı Bülten bulunan Ali ve Ömer Karacan'ın, kayınbiraderleri Mehmet Ali Birand'ın cenazesine katıldıkları ortaya çıktı

Milliyet ve Vatan gazetesinin satın alınması sonrasında bir operasyon nedeni ile aranan ve İngiltere'de olmaları nedeni ile yakalama kararı çıkartılan Ali ve Ömer Karacan'ın, gazeteci Mehmet Ali Birand'ın cenazesine katıldıkları ortaya çıktı.

gercekgundem.com internet sitesinde yer alan habere göre Ali ve Ömer Karacan, kayınbiraderleri olan Mehmet Ali Birand'ın cenazesine katıldı. Karacan'lar önce Birand'ın Beykoz'da ki evine taziye ziyaretinde bulundu, ardından Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve bazı bakanların da katıldığı Teşvikiye Camii'nde düzenlenen törene katıldı. Karacan kardeşler son olarak ise mezarlıkta görüldü.

Vergi borçları nedeniyle yurt dışına para kaçırdıkları gerekçesiyle operasyon düzenleyen polis 6,5 milyon dolara el koymuştu. Çete kurmak suçlaması ile haklarında dava açılan Ali ve Ömer Karacan'ın yakalanması için kırmızı bülten çıkartılmıştı.

gercekgundem.com internet sitesinde yer alan haberde Karacan'ların cenazeye katılmak için gözaltına alınmama garantisi ile izin aldıkları iddia edildi. gercekgundem.com Birand ailesinin isteği üzerine Bülent Arınç'ın aileye gözaltına alınmayacakalrı sözü verdiği iddia edildi.

T24

Haberin Tamamı İçin:

Karacanlar hani Kırmızı Bülten'le aranıyordu?

Karacan Grubu, bazı gazetelerde ve internet sitelerinde çıkan "Kırmızı Bülten ile aranan Karacan'lar Birand'ın cenazesine katıldı" şeklindeki haberleri yalanladı. Yapılan açıklamada, "Karacan'lar hiçbir zaman Kırmızı Bülten ile aranmamıştır" denildi.

Bazı gazete ve internet sitelerinde, bugün (22 Ocak 2013) çıkan haberlerde, haklarında "Kırmızı Bülten"le arama kararı olduğu iddia edilen Ali Karacan ve Ömer Karacan'ın, gazeteci Mehmet Ali Birand'ın cenazesine kaldıkları öne sürülmüştü.
Karacan Grubu'ndan yapılan açıklamada, Ali Karacan ve Ömer Karacan hakkında hiçbir zaman "Kırmızı Bülten"le arama kararı çıkartılmadığı vurgulandı.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bugün bazı internet sitelerinde çıkan 'Kırmızı Bülten ile aranan Karacan'lar Birand'ın cenazesine katıldı' haberi gerçek dışıdır.

Karacan'lar hiçbir zaman Kırmızı Bülten ile aranmamıştır. Bunu kontrol etmek için İnternetten kırmızı bülten sayfasına http://www.interpol.int/Wanted-Persons girip arananlar listesine bakmak yeterli olacaktır. Bu kadar basit bir kontrolü dahi yapmadan bu haberleri hazırlayanlar hakkında tazminat davaları açılacaktır.
Savcılıkça yürütülen soruşturmada iftira atılan suçların çoğu takipsizlik kararıyla sonuçlanmıştır. Sadece vergi konusundaki soruşturma devam etmektedir. Bu da hürriyeti kısıtlayıcı suç kapsamına girmemektedir.
Şimdi organize bir şekilde iftira kampanyasını hazırlayanlar ve azmettiricileri hakkında 4 yıla kadar hapis istemiyle kamu davası açılacaktır.

Tamamen hukuki çerçevedeki gelişmelere rağmen bilinçli şekilde devlet büyüklerinin adının karıştırıldığı bu haberler yalan ve iftiradan başka bir şey değildir. Bu haberlerin maksat ve kaynakları bellidir.
Kamuoyunun bu haberlere itibar etmemesini önemle duyururuz."

Gazeteciler

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah GülBaşbakan YardımcısıBülent ArınçİngiltereMehmet Ali BirandPolisvergi
Görüş Bildir