Görüş Bildir

Kırım'da Rus Bayrağı Yükseliyor

Anasayfa > Gündem

Kırım'da Rus Bayrağı Yükseliyor

Ukrayna'dan ayrılma gerginliğinin yaşandığı ve devlet binalarının işgale uğradığı Kırım'da, Başbakanlık binasına Rus bayrağı çekildi.

Ukrayna'daki deprem, bu ülkeye bağlı Kırım Özerk Cumhuriyeti'ni salllıyor. Ülkenin Ukrayna'dan ayrılmasının gündeme gelmesiyle dün başlayan olaylarda, ülkenin bölünmemesini isteyen Kırım Tatarları ile Rus yanlısı eylemcilerin karşı karşıya gelmişti.

Son gelişme, bu sabah saat 04.00 sıralarında Başbakanlık binası ile birlikte kimliği belirsiz kişiler tarafından ele geçirildiği duyurulan parlamento binasına Rus bayrağı çekilmesi oldu.

Akmescit'teki (Simferopol) parlamento ve başbakanlık binalarının çevresinde güvenlik kordonu oluşturan polisin, giriş çıkışlara izin vermiediği kaydedildi.

Kırım Başbakanı Anatoli Mogilev'in işgalcilerle görüşmek ve taleplerini öğrenmek için başbakanlık binasına gelmesi bekleniyor.

RUSYA HAREKETE Mİ GEÇTİ?

Öte yandan, Rusya'nın, Batı sınırındaki üssünde savaş uçaklarını alarma geçirdiği de gelen bilgiler arasında.

BİR KİŞİ ÖLMÜŞTÜ

Kırım Özerk Cumhuriyeti Parlamento Başkanı Konstantinov'un, 'Kırım'ın Ukrayna'dan ayrılmasının gündeme gelebileceği' yönündeki açıklamalarının ardından, parlamento olağanüstü toplanma kararı almıştı.

Ancak, parlamento binası dışında Kırım Tatarları ile Rus yanlısı eylemcilerin karşı karşıya gelmesiyle gerginlik çıkmış, zaman zaman yumruklaşmaların yaşandığı olaylarda, bir kişi kalp krizi sonucu yaşamını yitirmişti.

Olaylar nedeniyle, parlamentonun toplanmaması kararı çıkmıştı.

Türkiye

Kaynak: http://www.turkiyegazetesi.com.tr/dun...

Kırım'da Hükümet Düştü, Parlamento Ele Geçirildi!

Ukrayna'ya bağlı Kırım Özerk Cumhuriyeti'nin parlamento ve başbakanlık binalarının silahlı gruplarca ele geçirildiği bildirildi

Ukrayna'nın Kırım Özerk bölgesinde, bağımsızlık yanlıları ile Rusya taraftarları arasında gerilim yaşanıyordu.

Ukrayna’ya bağlı Kırım Özerk Cumhuriyeti’nin parlamento ve başbakanlık binalarının silahlı gruplarca ele geçirildiği bildirildi... Kırım'da, bağımsızlık yanlıları ile Rusya taraftarları arasında gerilim yaşanıyordu.

T24

Kaynak: http://t24.com.tr/haber/kirimda-hukum...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?