Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kınaya Kınaya Kökünü Kuruttuk. Emolar, Apaçiler, Punkçılar ve Rockçıların Soyu Tükeniyor!

4.1bPAYLAŞIM

Bir ülkenin, rockçıları, metalcileri repçileri 40'ın üstündeki sayılı birkaç insan olmamalı arkadaşlar. Ceza, Şebnem Ferah, Athena Gökhan, yemin ederim durumumuz hiç iyi değil. İyice sabite bağladık. Bütün Türkiye sokakları meslek yüksek okulu kantinine dönmüştür.

1. Eskiden en azından Bağcılar civarında bir kaç apaçi olurdu. Oralardakiler de sonunda pes edip çiğ köfteci açtılar ve esnaf kınamasın diye çizgili gömlek giymeye başladılar.

2. Punkçılar diye bir şey vardı. Anne babaları bunları biz mi doğurduk diye yerin dibine girerdi ama o çocuklar ileride çok güzel müzikler yapan gruplar kurardı.

3. Kuzenlerinin hep arkasından gülüp dalga geçtiği o tuhaf saçlı ergen kızların kıyafetlerinden modacılar esinlenip yeni akımlar yaratırdı.

4. Ulan eskiden bu ülkede sokakta gezen uzun saçlı götünden zincir sarkan "sert duran" çocuklar vardı. Kitap filan da okurdu bunlar. Nooldu lan o çocuklara?

5. O çocukların devri bitmiş olabilir. Fakat neden bu gençler yeni bir alt kültür çıkarmıyor? Hiç mi bir şeyden etkilenmiyorlar?

Acaba bilgisayara mı çok daldılar?

6. Hiç mi ana babalarını tipleri ve kıyafetleri ile yerin dibine sokmak istemiyorlar. İsyan edecek hiçbir şeyleri yok mu?

7. Ne yaptıysak lütfen düzeltelim. Bu çocuklar sokağın rengiydi. Ya bu çocuklar geleceğin Şebnem'i Özlem'i filan olacaktı. Azıcık aykırı sanatçılarımızın hepsinde romatizma başladı. Yaşlandılar.

8. Zerre kıymetini bilmedik. Şimdilerde en fazla hipster görüyoruz, onların da tipi ana kuzusu! Neye isyan ettikleri belli değil.

9. Kınadınız da ne oldu? O güzel çocuklar o güzel atlara binip gitti. Şimdi herkes birbirine benziyor.

10. Hepsi birbirine benzeyen bunca genç insandan ileride kültürü zenginleştirecek ne bekliyoruz? Kınamaya hasret kaldık.

11. Sonuç olarak çok acil tarafından bize sokakta gördüğümüzde kınayacak, saçı başı rengarenk, pantolonu götünden düşen, etrafa tip tip bakan gençler lazım. Resmen dürüm yapıp yedik hepsini!

Tarih bizi affetmeyecek. Son kalan Emolar, apaçiler, punkçılar, metalciler, rockçılar ve adını bilemediğimiz tüm o kültürleri yaşatan çocukların görüldükleri yerlerde cesaretlendirilmesi, takdir edilmesi ve koruma altına alınması gerekiyor. Bizden uyarması, yakında her taraf birbirine benzeyen popçuyla çevrildiğinde biz nerede yanlış yaptık dersiniz.

Not: Metalciler ile apaçileri bir tutmadık. Mevcut popüler kültüre alternatif olan, gençler tarafından üretilmiş, müzik, yaşam stili ve ifade tarzı ile baskın kültürü besleyen, zenginleştiren tüm gençlik akımlarının giderek yok olmasına değindik. Apaçi isminin dışarıdan ve bir küçümseme olarak verilmesi, bir dönem gençler arasından bu tarz bir kültürün, sıradan olamayan bir var olma halinin ve alternatif bir ifade şeklinin olmadığını değiştirmez.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
lorloruzun

gördüğüm en aptalca derleme. harun yahya'nın cradle of filth belgeseline bile rahmet okutan cinsten.

buseenurrr

ben de lise yıllarımda emoydum. ama rap dinliyordum sadasdasd hatta fuck you emo diye bir şarkıyı dinleyip duruyordum :O

dogus-sarac

kevin evans var emo olan ölmediler daha gebermediler

ciplak

düşük bel bitti pantolonu ensesine kadar çeken kızlar ve kısa paça altına çıplak ayakla kundura giyen erkeğimsiler geldi :D

__hayalperet__

Sorun yok ben varım ben herkeslere yeterim dfgfdg :D Ne kadar apaçi olmasam da tarz bir rockçı olduğumu düşinirem fdgsfd

Görüş Bildir