Kimse Bayrağımıza Dil Ve El Uzatamaz

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Kimse Bayrağımıza Dil Ve El Uzatamaz

Kimse Bayrağımıza Dil Ve El Uzatamaz

Beytüşşebap'ta gerçekleştirilen terör saldırısının ardından bölgeye giden askeri heyet, incelemelerde bulunarak vatandaşlarla bir araya geldi.

Beytüşşebap'ta 10 askerin şehit olduğu saldırı sonrasında kameralara yansıyan ve büyük tepki çeken görüntünün sırrı ortaya çıktı. Görüntülerde Türk askeri Türk bayrağını indirirken görülüyordu. Meğer askerler bayrağı, binaya taş atıldığı için zarar görmesin diye indirmişler.

2. Ordu Komutanı Orgeneral Galip Mendi, Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Yıldırım Güvenç ve İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Gürdoğan Doğru'nun da bulunduğu askeri yetkililer bölgeyi ziyaret etti. İlçe merkezinde yaya olarak dolaşan askeri yetkililer, vatandaşlarla ve ilçe esnafıyla sohbet etti.

Askeri yetkililer, 2-3'de Eylül'de Beytüşşebap'ta yaşanan olaylar ve ziyaretle ilgili AA'ya bilgi verdi.

BAYRAK İNDİRİLDİ ÇÜNKÜ...

Terörist saldırıda ölü ele geçirilen terörist cenazelerini güvenlik güçlerine vermek istemeyen, içinde Belediye Başkanının da bulunduğu bir grup tarafından, ilçe merkezindeki Jandarma personelinin lojman olarak kullandığı binaya taş atıldığı ve binanın camlarının kırıldığı bilgisini veren askeri yetkililer, olayın devamı sırasında, Türk bayrağına herhangi bir zarar verilmemesi için, binada bulunan nöbetçi erler tarafından balkona asılan bayrağın içeri alındığını belirtti.

KİMSE BAYRAĞIMIZA DİL VE EL UZATAMAZ

Askeri yetkililer, şu görüşleri dile getirdi:

''Bir-iki erimizin 'Bayrağımıza zarar vermesinler' diyerek yaptıkları iyi niyetli girişimin bazı basın-yayın organları tarafından çarpıtılarak kamuoyuna sunuluşu üzücü ve düşündürücüdür. Hiç kimse bayrağımıza dil ve el uzatamaz. Türk Silahlı Kuvvetleri buna asla müsaade etmez ve gerekli olan tepkiyi anında gösterir. Bu durum herkes tarafından çok iyi bilinmelidir.''

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

ŞehitTerörTürk Silahlı Kuvvetleri
Görüş Bildir