Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kimse Ailesini ve Evini İsteyerek Terk Etmez: Avrupa, Mültecilere "Hoş Geldiniz!" Diyor!

-
Abone ol

Almanya ve Avusturya, Suriyeli mültecileri ülkesine kabul etmeye devam ediyor. Macaristan'da kötü muameleye maruz kalan Suriyeliler yürüyerek Macaristan'dan Avusturya'ya girdi. Yürüyüş boyunca insanlar mültecilerin içmesi için yol kenarlarına su, yemeleri için yiyecek bıraktı.

Avrupa halkı büyük bir sınav veriyor; insanlığa ve geleceğe dair içinizde bir şeyleri yeşertecek karşılamalardan bir demet...

1. Alman bir kız çocuğu Suriyeli akranına yiyecek veriyor; ardından Suriyeli çocuk kendisine teşekkür etmek için küçük bir öpücük konduruyor yanağına...

2. Hamburg'ta mültecilerin gelişiyle küçük bir festival düzenleniyor. Burada amaç da insanların yiyeceklerini ihtiyacı olan mültecilerle paylaşması.

3. 

4. Budapeşte'de yaşayan Türk bir aile, arabasına doldurduğu yiyecek yardımını Suriyeli mültecilere dağıtıyor.

5. Binlerce Avrupalı, Suriyeli mültecilerin trenden inip ülkelerine giriş yapmasını bekliyor. Çünkü onların yanında olduklarını göstermek istiyorlar!

6. Almanya'nın Dresden bölgesinde trenin üzerine grafiti ile Arapça "Hoş geldiniz" yazılarak Suriyeli mülteciler selamlanmış.

7. Suriyeliler, böylesine güzel karşılandıkları Avrupa'da uzun zaman sonra ilk kez gülümsüyorlar...

8. Yine Viyana tren istasyonunda toplanan Avrupalılar, mültecilerin acil ihtiyaçlarını karşılamak için hazırlanıyorlar.

9. Herkesin elinden ne geldiyse yaptığı rüya gibi bir yardım ağı... Tüm dünyayı, halkların barışına bir adım daha yaklaştırıyor...

10. Ve mültecilerin Avrupa'ya giriş anı... Savaştan sağ kurtulmuş, ailelerini, evlerini geride bırakmak zorunda kalmış bu insanları, sımsıcak bir karşılamayla "hoş geldiniz" diyerek alkışlıyorlar.

11. Almanya ve Avusturya, dünyaya, tarihe geçecek bir insanlık dersi veriyorlar. Hala bir yerlerde barışın sağlandığı, halkların bir arada yaşabildiği bir yerler olduğunu bilmek içimizi biraz da olsun ferahlatıyor...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

biz aldık ya bizen geri kalmamak için.

yenidunyaduzeninetukuren

tabi iyi insanlar her yerde var ona lafımız yok, ancak mesela Alman hükümeti mültecilere ucuz işçi gözüyle bakıyor yaşlı nufusun bakım onarımını yapacak genç nüfus da kalmadı Türklerin çoğu da yüksek tahsilli genelde, Alman hükümeti arabın kara kaşına gözüne bakmaz menfaat meselesi, İngiltere hükümetine bakacak olursak onlar da eğer daha fazla mülteci gelirse Avrupa Birliğinden çıkarız diyor.

iagoaspas

Nah diyor.

tylerdurden

Yav he he. İnanmayın arkadaşlar düsseldorf'ta yaşıyorum hiç böyle bir şey görmedim. Almanların çoğu nefret ediyor mültecilerden ki almanya adını kötüye çıkaracak hiç bir olayı medyaya taşımaz bunlara inanan net maldır.

busenur

biraz geç olmadı mı bu hoşgeldiniz!!

Görüş Bildir