Kimlik Fotokopisi Verirken Dikkat!

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Kimlik Fotokopisi Verirken Dikkat!

Kimlik Fotokopisi Verirken Dikkat!

Antalya'da yaşlayan Veli Keser bilgisi dışında nüfus cüzdanı fotokopisi ve kimlik bilgileri kullanılarak internet abonesi yapıldı. Faturaları ödenmeyince 187,50 TL borçlu kaldı

Antalya'da oturan Veli Keser, bilgisi dışında, nüfus cüzdanı fotokopisi ve kimlik bilgileri kullanılarak internet abonesi yapıldı. Kimliği belirlenemeyen bir kişi, kullandığı internetin faturasını birkaç ay ödedikten sonra, kalan faturaları ödemeden ortadan kayboldu. Faturalar ödenmeyince Veli Keser’e 187,50 TL tutarında ödeme emri çıkarıldı.

BİLGİSAYAR KULLANMASINI BİLE BİLMİYORDU

Olay, merkez Muratpaşa İlçesi’nde yaşandı. Kafeterya işletmecisi 52 yaşındaki Veli Keser’e geçen ay bir internet şirketinden internet hizmetinden dolayı ödenmemiş faturalarının bulunduğu ve internet erişiminin kapandığını bildiren tebligat gönderildi. Tebligatta ödenmemiş 187,50 TL’lik internet hizmeti bedelinin 7 gün içinde ödenmesi gerektiği belirtildi. Bilgisayar kullanmasını bilmeyen, internet üzerinden hiçbir işlem yapmadığını söyleyen Veli Keser, hemen telefon şirketine başvurdu. Keser, buradan kendisine verilen cevapla ikinci kez şoke oldu.

SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

İnternet aboneliğinin kimlik bilgileri kullanılarak yapıldığını ve adresin de Çağlayan Mahallesi olarak görüldüğünü öğrenen Veli Keser, Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurdu. Savcıya verdiği ifadesinde başına gelenleri anlatan Keser, şöyle konuştu:

"Tebligatta, 7010449166 hesap numaralı internet hizmeti ile alakalı ödenmemiş 3 adet fatura olduğu belirtiliyor. Bu faturalarla ilgili toplam 187,50 TL’lik borcum olduğu bildirildi. Söz konusu aboneliği ben açtırmadım. Ayrıca ben Güzeloba’da oturduğum halde, internet aboneliğinin Çağlayan Mahallesi’nde kullanımda olduğu, 7 aydır aboneliğin aktif şekilde kullanıldığını öğrendim. Telekom’a başvurularım neticesiz kaldı. Kimliğimi kaybetmedim. Bilgisayar kullanmasını bilmem, internet aboneliğim mevcut değil. Şüphelendiğim kimse de yok. Adıma bu şekilde hat açtırıp kullanan şahıs veya şahıslardan, ayrıca bu hattın açıldığı bayiden şikayetçiyim."

KİMLİK FOTOKOPİSİZ İŞLEM YAPILMIYOR

Türkiye’de resmi kurum, banka veya telefon işlemlerinde kimlik fotokopilerinin alındığına dikkati çeken Veli Keser şöyle devam etti:

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Antalyaolay
Görüş Bildir