Kimin Elinin Kimin Cebinde Olduğu Belli Olmayan Ergenleri Hayatımıza Katan Efsane Dizi Kavak Yelleri

-

Bir zamanlar Kavak Yelleri diye bir dizimiz vardı, hatırladınız mı? Hatırladıysanız siz de bizimle birlikte yaşlanmışsınız demektir. Aslında bir yaz dizisi olarak başlamıştı ancak o kadar tutuldu ki yıllaaaar yıllar sürdü.

Biz tüm karakterleri değil ama en çok göze çarpan karakterleri şöyle bir ele aldık hatırlayalım diye. Bu arada dizinin sonuna doğru ortalığın çarşamba pazarına döndüğünü de belirletim. Zira kim kimin nesi oluyordu, hepsi karıştı. Gelin birlikte bakalım sevgili dizimize.

Bir zamanlar ayıla bayıla seyredip meraktan öldüğümüz, ergenlerin hayatını anlatan bir dizi vardı. Seviyorduk, çünkü çoğumuz en az onlar kadar ergendik. Evet bildiniz, Kavak Yelleri...

Sene 2007. Mine'nin Deniz'e mesaj attığı telefonla yılan oynuyorduk, düşünün. Arkadaşlar, koskoca bir 11 yıl geçmiş üstünden...

Çok uzun zaman geçti evet ama bu diziyi hala daha unutmadık. O dönem yeni yeni parlayan oyuncular, şu an dizilerin en çok aranan isimleri. Konuyu dağıtmadan Kavak Yelleri dizisindeki karakterleri bir bir hatırlayalım bakalım...

görsel kaynak

Ayak üstünde kırk tane oyun oynamasıyla meşhur, zengin kız Mine

Zengin dediysek dev zengin değil tabii de diğerlerine göre standartları daha bir yüksekti. İşi gücü Deniz'i ayartmak ve Aslı'ya türlü kazıklar atmak olan Mine, güzelliğine yakışmayacak kadar sinsiydi. Hee tabii noldu? İlerde istediği oldu ama çok da beddua aldı.

İnsanın sinirini bozacak kadar düzgün karakterli, çalışkan ve çıktığı çocuğu çok seven Aslı

Aslı, ailesiyle ilgili çok derdo bir kızdı. Başta ablası olmak üzere binlerce sorunla uğraştı. Annesi de çilekeş bir kadındı. Deniz'le dünyaya örnek olacak kadar saf ve düz bir ilişki yaşıyorlardı ama sonra ortalığı çok karıştırdılar.

Ortamların eğlence kaynağı, ailesinin baş belası, platonik aşık ve zombi Efe

Yerinde duramayan zıpır bir karakterdi Efe. Kafalı bir çocuktu ama derslerine çok çalışmıyordu. Bütün ömrü okeye dördüncü olarak ve espri yaparak geçti. Platonik aşkı Aslı'yı yıllarca uzaktan sevdi ama sonunda da muradına erdi. Dizinin sonuna doğru ölüp tekrar dirilmesiyse onun ne kadar zombi bi insan olduğunu bizlere gösterdi.

Annelerin "Çok efendi çocuk" dediği tiplerden olan, kızlarınsa "Benim olacak fıstık!" hırsıyla baktığı Deniz

Deniz, Aslı'nın biricik sevgilisi tabii. Ancak Mine'nin radarından hiçbir zaman çıkmadı. Bu çocuğun ailesi biraz tuhaftı, birazdan onlardan da bahsedeceğiz. Öyle ana babadan, böyle çocuk çıksın hayret! Ha bu arada, saman altından su yürüttüğünü de unutmadık sinsi reyis!

Azgın Teke sendromuyla mücadele savaşında yenik düşerek haysiyetsizliğin kitabını yazan Murat

Murat, az evvel dediğimiz Deniz'in tuhaf ailesindeki baba oluyor. Bi kere bu adam, Aslı'nın ablasını hamile bıraktı, evlilik dışı ilişkisi var. Karısına da ayak üstünde kırk yalan atmıştı. Püüü sana!

Kardeşinin sevgilisinin babasından evlilik dışı çocuğu olan, depresyon kraliçesi Canan

Ah Canan ah... Canan Aslı'nın ablası oluyor bu arada. Ömrümüz bu kıza üzülmekle geçti. Ne işin vardı senin o sansar kılıklı Muratla? Deva diye bi bebişi vardı, çok tatlıydı. Murat'la evlenseydi, teorik olarak kardeşinin kaynanası olacaktı shgjhdgjshfgfg

Kardeşinin başını sürekli olarak beladan kurtaran, adam gibi adamın zirve ismi Metin

Metin dizideki en tatlı karakterlerdendi, çok net. Gönül ile olan evliliği, dürüstlüğü ve kardeşine hem otoriter bir abi hem de arkadaş gibi yaklaşımını hepimiz çok seviyorduk. Dizinin sonlarına doğru o da sapıttı bi ara.

Hayattaki en büyük cezası, Mine gibi bir toruna sahip olmak olan Ayşe

Ayşe, Mine'nin anneannesi ve dizideki belki de en normal insanlardan biri. Kadının birinci çilesi Mine, ikinci çilesi de huysuz ve üç kağıtçı abisi. Çok çekti bu kadın çoook!

Bu dünyaya dert çekmek için gelmiş Hafize

Hafize, Aslı ve Canan'ın annesi oluyor. Kadıncağız çocukları okusun, boğazlarından sıcak çorba geçsin diye ev işlerine gidiyordu. Büyük kızı Canan yüzünden kadın çöktükçe çöktü. Alllah'ım Yarabbim, bu kadının günahı neydi bu kadar?

Kaynanaların tam istediği gelin adayı tipi olan öğretmen Gönül

Biliyorsunuz Efe, öğretmeni olan Gönül'e platonik olarak aşıktı. Çünkü Efe'nin olayı, platonik aşık olmak. Daha sonra platonik aşkı, abisiyle evlenince sevdiği kıza yenge dedi Efe ve konuyu kapattı. Gönül'ün Metin'le çok güzel bir ilişkisi vardı ama sonradan her şey alt üst oldu. O da dolaylı olarak Efe yüzünden yani!

"Oğluşum da oğluşum" diye tutturmasını abartarak dünyanın en rahatsız edici insanlarından biri haline gelen Leman

Bi kere bu kadın, gerçekten herkesin sinir olduğu bir kadındı. Böyle nasıl diyeyim, obsesifliğin kitabını yazmış gibiydi. Deniz'in annesi, Murat'ın aldatılan karısı olur kendileri. Kadının hayattaki duruşu "Biz zenginiz, onlar fakir ve kokuyorlar..." şeklindeydi.

Zerzevat satarken gönlünü Canan'a kaptıran, dünyanın en iyi niyetli ve en saf insanı Bilal

Ya Bilal seni nasıl unuturuz ya! Hatta bazen aklımıza geliyor "Bilal şu an ne yapıyordur acaba?" diye. Canan ile evlenerek Küçük Deva'ya baba olmayı kabul etti Bilal. Hem de hiçbir beklenti içerisinde olmadan. Sen nasıl bir adamdın ya!

Diziyi seyrederken kendimizden geçmemize sebep olacak kadar güzelliği ile aklımızı başımızdan alan Urla

Ah Urla ah... Mavi mavi ne de güzel seyrettik seni. Dizideki çocukların ne şanslı olduğunu düşündük de yerimizde oturamadık. Hala güzelsin, hala masmavi...

Madem buraya kadar geldiniz, bir Pinhani şaheseri olan "Hele Bi Gel"i dinlemeden şurdan şuraya bırakmayız. Ahhh ah yaşlandık be!

İçinden geleni söyle, kalırsa yazık olur...

😎😎

A post shared by Onedio Goygoy (@goygoyonedio) on
Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gokhanez

Urla'ya giden şehir içi otobüse bindim. Otobüsün %95'i 65 yaş üstü. Urla'ya geldim. Şehrin %95'i 65 yaş üstü. Demek ki bunlardan sonra Urla'da yaşamak zor gelmiş gençlere... Hepsi kaçıp gitmişler.

uranuste

Aslı'ya uyuz olurdum hep mine yi severdim :D Güven karakteri çok iyiydi ve dizi son sezon hariç çocukları falan olunca da güzeldi. Artık gençlik dizilerini yok oldu.

naleyisreal

Su ve Atakan NEREDE

Başlıklar

EvlilikÖğretmendizihamileoyuntatlı
Görüş Bildir