Kim Kardashian Kızının Plasentasını Yiyecek

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Bebeğinin Plasentasını Yiyecek

Bebeğinin Plasentasını Yiyecek

Bebeğinin plasentasını yiyecek.

Kısa bir süre önce anne olan Kim Kardashian doğum yapmadan önce ilginç bir karar vermiş

Ailece rol aldıkları reality show'un yeni bölümünde ekrana yansıyanlara göre Kardashian, kızı North West'in plasentasını yemek istiyor.

Doğum yapmadan önce buna karar veren Kardashian ailesine de kameralar önünde açıkladı. Bir akşam yemeği sırasında kızının plasentasını yemek istediğini söyleyen Kardashian'a ailesinden de farklı tepkiler geldi.

Haberin Tamamı İçin:

Kim Kardashian Kızının Plasentasını Yiyecek

Kim Kardashian Kızının Plasentasını Yiyecek

Beklendiğinden biraz daha erken dünyaya gelen North'un doğum hikayesi, Keeping Up With The Kardashians adlı programın 27 Ekim'de E! kanalında yayınlanacak bölümünde ekrana geliyor.

Programın tanıtım bölümlerinde, kızının beklenenden daha erken dünyaya geleceğini anlayan Kardashian'ın, o sırada yanında olan kardeşi Khloe'ye "Bu bebeği hemen dünyaya getirmem gerek" dediği ve paniğe kapıldığı görülüyor. Khloe Kardashian'ın da bebeğin beklenenden 5 hafta erken gelmesi nedeniyle telaşlandığı dikkat çekiyor.

Kim Kardashian ile Kanye West, kızları North'un ilk fotoğrafını satmak yerine sosyal medyada paylaştı. Magazin basını minik bebeğe Nouri adını taktı. Anne ve babasından ise Kim-Ye adıyla söz ediyor.

BİR PLASENTA TARİFİ BİLİYOR MUSUN: Kısa bir süre önce anne olan Kim Kardashian doğum yapmadan önce ilginç bir karar vermiş. Ailece rol aldıkları reality show'un yeni bölümünde ekrana yansıyanlara göre Kardashian, kızı North West'in plasentasını yemek istiyor. Doğum yapmadan önce buna karar veren Kardashian ailesine de kameralar önünde açıkladı. Bir akşam yemeği sırasında kızının plasentasını yemek istediğini söyleyen Kardashian'a ailesinden de farklı tepkiler geldi. Kardashian, yemek masasında kendilerine servis yapan aile aşçısına "Hiç plasenta pişirdin mi" diye sordu. Aşçı da bunun üzerine "Karım bebeğimizin plasentasını yedi. Bu iki açıdan yararlı. Hem sağlık için hem de kadınların menapoz dönemi için" diye cevap verdi. Bunun üzerine Kardashian'ın annesi Kris Jenner bu sohbeti iğrenç bulduğuu söyleyere "iştahım kaçtı" diye konuştu. Küçük kardeş Khloe konuya temkinli yaklaştı. İki çocuk annesi olan büyük kardeş Kourtney ise "Üçüncü çocuğumu doğurmak istiyorum. Sırf plasentasını yiyebilmek için" diye konuştu.

PLASENTA YİYEN ÜNLÜLER: Plasenta, anne ve cenine ait iki dolaşım sistemini birbirinden ayıran bir organ. Plasenta anneyle bebek arasındaki besin, oksijen ve diğer maddelerin alışverişini sağlayan yapıdır. Plasenta yeni hücre gruplarının yani dokuların oluşması için gerekli olan besinleri ve oksijeni özenle seçer ve bunları bebeğe taşırken, atık maddeleri ayırarak onları da annenin vücuduna gönderir. Plasenta yemek özellikle son yıllarda tüm dünyada bir trend haline geldi. Aralarında Tom Cruise, Katie Holmes ve January Jones'un da bulunduğu bazı ünlüler doğumdan sonra plasenta yediklerini açıkladı. Doğum sonrası sendroma da iyi geldiği ileri sürülüyor. ABD'de bir çok kadın plasentasını saklayıp dogum sonrası yemeyi tercih ediyor. Çin'de ise plasenta pişirilip kurutulup hap haline bile getirilebiliyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriÇinKanye WestKim KardashianShow tvTercihtrendyiyecek
Görüş Bildir