Kim Bu Molotofçular? Vali Mutlu Twitter'dan Açıkladı...

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Kim Bu Molotofçular?

Taksim Meydanı’na sabahın erken saatlerinde yapılan polis müdahalesi sırasında aniden ortaya çıkan bazı kişiler dikkat çekti.

Polise Molotof kokteyli ve havai fişek atan saldırganlar sosyal medyada da gündemin ilk sırasına oturdu.

Twitter’da yapılan yorumlarda molotofçuların polis müdahalesi ile aynı anda ortaya çıktığı ve organize bir şekilde polise saldırıda bulunduğu yazıldı.

Gezi Parkı eylemcilerinin de tepki gösterdiği molotoflu saldırganların kim olduğu merak konusu oldu.

Ajansların geçtiği bir fotoğrafta polise molotof kokteyli ve havai fişek atan bir eylemcinin belindeki kabarıklığın silah olduğu iddia edildi.

Polise havai fişek düzeneği ile saldıran kişinin belindeki kabarıklık dikkat çekti. Sosyal medyada beldeki cismin silah olduğu iddia edildi.

Haberin Tamamı İçin:

Kim Bu Molotofçular? - Vali Twitter'dan Cevap Verdi

Vali Mutlu Tartışılan Kişinin Kimliğini Açıkladı

Taksim Meydanı’na sabahın erken saatlerinde çok sayıda polisle müdahale edildi. Müdahalede AKM ve Atatürk Anıtı'ndaki parti bayrakları ve flamalar söküldü. Polis Gezi Parkı'na herhangi bir müdahalede bulunmadı. Yapılan polis müdahalesi sırasında aniden ortaya çıkan bazı kişiler dikkat çekti. Sosyal medyada çok tartışılan 'beldeki şişkinlik' fotoğrafına İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu cevap verdi. Vali Mutlu daha sonra twitter'da yaptığı açıklamada belide silah olduğu iddia edilen kişinin SDP'li olduğunu ve yakalandığını açıkladı.

Polise Molotof kokteyli ve havai fişek atan saldırganlar sosyal medyada da gündemin ilk sırasına oturdu. Twitter’da yapılan yorumlarda molotofçuların polis müdahalesi ile aynı anda ortaya çıktığı ve organize bir şekilde polise saldırıda bulunduğu yazıldı.

Gezi Parkı eylemcilerinin de tepki gösterdiği molotoflu saldırganların kim olduğu merak konusu oldu. Ajansların geçtiği bir fotoğrafta polise molotof kokteyli ve havai fişek atan bir eylemcinin belindeki şişkinliğin merak konusu oldu.

VALİ KİMLİĞİNİ AÇIKLADI

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu bu iddialara önce basın toplantısında daha sonra ise twitter üzerinden cevap verdi. vali Mutlu yazdığı mesajda şu ifadeleri kullandı:

-Taksim'de telsizli ve muhtemelen silahlı görüntüsü sosyal medyada paylaşılıp, polis olduğu iddia olunan kişi yakalandı.O SDP'li bir eylemci.

-Kişinin adı U. B.Daha önce Devrimci Karargah operasyonunda 6 ay cezaevinde kalmış birisi.Polis diyenlere duyuruyorum,bilginize.

Polise havai fişek düzeneği ile saldıran kişinin belindeki kabarıklık dikkat çekti. Sosyal medyada beldeki cismin silah olduğu iddia edildi.

Havai fişek atan aynı kişinin daha sonra polise molotof kokteyli ile de saldırdığı görüldü.

Polise saldıran bazı eylemcilerin ellerinde telsiz olduğu da iddia edildi. İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ise bazı marjinal grupların kendi aralarında telsizle iletişim kurduğunu söyledi.

Atılan molotoflar neticesinde bazı TOMA'lar zarar gördü.

Müdahalenin başlamasıyla birlikte bölücü örgüt PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan'ın posterlerini taşıyan bazı kişiler Taksim Meydanı'nda görüldü.

Hürriyet

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah ÖcalanGezi ParkıHüseyin Avni MutluİstanbulPolisTwitter
Görüş Bildir