Kılıçdaroğlu: Yasaklamazsanız Namertsiniz

 > -
4 dakikada okuyabilirsiniz

Taksim'de 19 Mayıs kutlamalarında gerginlik

Taksim'de 19 Mayıs kutlamalarında gerginlik

İstanbul'daki 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı resmi kutlamalarının ilk adresi Taksim Cumhuriyet Anıtı oldu. Törende, anıta çelenk konulması sırasında gerginlik çıktı.

DSP'li olduğu belirtilen bir grup, "Önce saygı duruşu istiyoruz" diyerek İstanbul Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürü Numan Güzey'in üzerine yürüdü. Araya girenler saygı duruşununun çelenk konulmasının ardından gerçekleşeceğini söyledi. Törenin saygı duruşunda bulunulması ile başlaması gerektiğini söyleyen grup, uzun süre ikna olm...

Haberin Tamamı İçin:

Taksim'de 19 Mayıs gerginliği / CNN TÜRK Video Haber

Taksim'de 19 Mayıs gerginliği / CNN TÜRK Video Haber

Törende, anıta çelenk konulması sırasında çıkan gerginlik DHA kameralarına yansıdı.

Haberin Tamamı İçin:

Antalya'daki 19 Kutlamalarında Bakan Günay'a Tepki

Antalya'daki 19 Kutlamalarında Bakan Günay'a Tepki

DHA - Antalya'daki 19 Mayıs törenlerine katılan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, bir grup tarafından protesto edildi. Belediye Başkanı Mustafa Akaydın da Atatürk Anıtı'na bir buket çiçek bıraktıktan sonra sol yumruğunu kaldırarak, "Mustafa Kemal'in Askerleriyiz" diye bağırdı.

Antalya ’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı törenlerinin yapıldığı Cumhuriyet Meydanı, sabah saatlerinde polis barikatıyla çevrildi. Meydana vatandaşların girişi için barikat üzerinde tek nokta açılırken, siyasi parti ve demokratik kitle örgütlerinin çelenklerinin alana girişine izin verilmedi.

Polis, 5 Mayıs tarihi itibariyle Resmi Gazete’de yayanlanarak yürürlüğe giren ’Resmi Bayramlar ile Mahalli Kurtuluş Günleri, Atatürk Günleri ve Tarihi Günlerde Yapılacak Tören ve Kutlamalar Yönetmeliği’ çerçevesinde Atatürk Anıtı’na çelenk sunumunun sadece Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü’ne ait olduğunu belirterek diğer çelenklerin alana girmesinin yasak olduğunu bildirdi.

POLİS BARİKATI KALDIRDI
Yasağa rağmen CHP Antalya İl Başkanlığı, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği, Alevi Kültür Dernekleri ile birlikte 17 sendika, siyasi parti ve demokratik kitle örgütü alanda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk koymak istedi. Aralarında CHP Antalya Milletvekili Gürkut Acar’ın da bulunduğu sendika, siyasi parti ve demokratik kitle örgütlerine mensup yaklaşık 150 kadar kişi, çelenkleriye birlikte Meydanı’nın karşısında beklerken, polis sabah kurulan barikatı kaldırdı ve çelenklerin alana girişine izin verdi. Alanda gruba Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Mustafa Akaydın ve partili diğer ilçe belediye başkanları da dahil oldu.

BAŞKAN AKAYDIN’DAN YUMRUKLU KUTLAMA
Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü’ne ait çelengin Atatürk Anıtı’na sunumuyla başlayan çelenk sunma töreninde Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, yönetmeliği çiğnemeyen bir formülü devreye soktu. Atatürk Anıtı’na bir buket çiçek bırakan Başkan Akaydın, sol elini yumruk yapıp havaya doğru kaldırarak, "Mustafa Kemal’in Askerleriyiz" diye bağırdı ve daha sonra da kutlamalardan ayrıldı. Alana giren diğer kurum ve kuruluşlar anıta çelenklerini konulurken çelenk sunma törenin ardından vatandaşlar Atatürk Anıtı’na rengarenk karanfillerini bıraktı.

Haberin Tamamı İçin:

Şişli'de Binlerce İnsan Buluştu

Şişli'de Binlerce İnsan Buluştu

DHA - Şişli Belediyesi tarafından düzenlenen 19 Mayıs kutlamaları, büyük bir katılımla gerçekleşiyor. Rekor düzeyde ilginin gerçekleştiği kutlamada çekilen fotoğraflar, ünlü sosyal paylaşım sitesi twitter'da yer almaya başladı bile. Katılımcılar, Şişli sokaklarından aldıkları görüntüler...

Haberin Tamamı İçin:

Erdoğan: Artık Tanklar Yürümüyor

Erdoğan: Artık Tanklar Yürümüyor

Erdoğan '19 Mayıs'ta artık tanklar yürümüyor, belediye arabaları yürümüyor' dedi.Başbakan Tayyip Erdoğan, yönetmelikte yapılan değişiklikle getirilen yeni bayram kutlamalarıyla ilgili, "Gerçek bayrama çevirdik. Bayram böyle olur. Öbürü, demir perde ülkelerine ait bayramlardı" dedi. Erdoğan, gençlere, "Demokrasiye sahip çıkın. Milli irade zafiyet kabul etmez. Demokrasi ihmal kaldırmaz" mesajı verdi.

Haberin Tamamı İçin:

Şişli'de Katılım Rekoru

Şişli'de Katılım Rekoru

Şişli Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle, Mecidiyeköy’den Taksim’e kadar uzanan Halaskargazi Bulvarı’nı dev Türk bayrağı ve Atatürk posterleriyle süsledi. Belediyenin, "Bayrağını al, bayramına gel" sloganıyla duyurduğu etkinli...

Haberin Tamamı İçin:

Dansı 'Edepsiz' Buldular

Dansı 'Edepsiz' Buldular

Bakanlıkça başlatılan “Gençlik Haftası” etkinlikleri çerçevesince önceki akşam, MEB Şûra Salonu’nda gerçekleştirilen “Rengârenk YURTKUR” adlı etkinlikte skandala imza atıldı. Etkinliği katılan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın “el işaretiyle”, kurum yurtlarında kalan öğrencilerin dans ve müzik gösterilerinin yer aldığı program yarıda kesildi. Öğrenciler yaşanan olayı adlarını vermeyerek, şöyle anlattı:

“Bu etkinlik YURTKUR Genel Müdürlüğü tarafından düzenleniyor. Biz de Ankara’daki çeşitli üniversitelerde okuyan 20 civarında öğrenciyiz. Her birimiz YURTKUR’un yurtlarında kalıyoruz. Aylar öncesinden böyle bir etkinlik gerçekleştirilmek istendiği ve bunun için de öğrencilerin gösteriler yapacağı dile getirildi.

Biz de dans gösterileri için bir araya geldik. Eğitmenlerimiz eşliğinde, Ankara Atatürk Yurdu Spor Salonu’nda çalışmalara başladık. Bizimle birlikte aynı etkinlikte yer alacak halkoyunları ekipleri de vardı. Biz bu gösteri için derslerimizi bir kenara bırakarak aylarca hazırlandık. Valsten, tangoya, capoeiraya dek gösteriler hazırlamıştık. Gösterimiz başladı. Birkaç dans gösterisi yaptık. Ancak bir yerde müzik aniden kesildi. Nedenini anlayamadık. O arada biz, Sayın Suat Kılıç’ın el hareketi yaptığını gördük. Sayın Kılıç, el hareketiyle programın sunucusunu yanına çağırdı. Hatta Sayın Bakan’ın gösteri sırasında kafasını farklı yönlere çevirdiğini de gözlemledik. Sonra müzik kesilince, bizler sahneden indirildik. Zaten gösterimiz başlamadan önce bazı kız arkadaşlarımız etek giymişlerdi, o eteklerin altına tayt giymek zorunda bırakıldı.

Haberin Tamamı İçin:

Kılıçdaroğlu: Yasaklamazsanız Namertsiniz

Kılıçdaroğlu: Yasaklamazsanız Namertsiniz

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AleviAnkaraAntalyaBaşbakanCumhuriyet Halk PartisiErtuğrul GünayİstanbulKemal KılıçdaroğluPolisRecep Tayyip ErdoğanRengarenkSuat KılıçTwittermüzik
Görüş Bildir