Kılıçdaroğlu: 'Türkiye Pakistanlaşma Sürecinde'

 > 
20PAYLAŞIM

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Adalet ve Kalkınma Partisi'nin yöneticileri terör örgütlerine yardım ve yataklık yaptığı için Türkiye bugün kan gölüne dönmüştür" dedi. Suriye'deki cihatçı grupların iktidarın kol kanat germesiyle Türkiye üzerinden Suriye'ye gittiklerini belirten Kılıçdaroğlu; "Bugün Türkiye Pakistanlaşma süreci içindedir” dedi.

Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul İl Başkanlığı'nın düzenlediği "Çalışma ve Değerlendirme Toplantısı"na katıldı.

Burada konuşma yapan Kılıçdaroğlu, hükümeti eleştirdi.

Kemal Kılıçdaroğlu, "Şu anda Türkiye'de ciddi bir yönetim sorunu var. Türkiye yönetilmiyor. Sağlıklı yönetiliyor desem tartışılır ama Türkiye yönetilmiyor. Bir rüzgara kapılmış gibi bir yerlere doğru sürükleniyoruz. Bugün gazetelerde var, Sayın Gül de aynı kaygıları kısmen paylaşıyor. Cumhurbaşkanlığı yapmış, üstelik iktidar partisinin ana omurgalarından birisi aynı kaygıları o da paylaşıyor. Öyle bir noktaya geldik ki işsizin işsizliğini, emeklinin geçim derdini, dünyanın en pahalı mazotunu kullanan Türkiye'yi düşünmüyoruz. Düşündüğümüz ne olacak bu ülkenin geleceği" dedi. 

"Ülkeyi kim yönetiyor" "

Yönetimde ciddi bir boşluk var" diyen Kılıçdaroğlu, "Türkiye'yi kimin yönettiği konusunda ciddi bir kaygı var. Yönetici aynı zamanda sorumluluk üstlenen kişidir. Yönetici sorumluluk üstlenmiyorsa orada bir sorun var demektir" diye konuştu.

"Düşündüğümüz ne olacak bu ülkenin geleceği" diyen Kılıçdaroğlu, "Son 6 saldırıda 234 vatandaşımız hayatını kaybetti. Savaş içinde olmayan hiçbir ülke bu kadar derin travmayı yaşamamıştır. 234 kişi son 6 ayda hayatını kaybeder, hiç kimse siyasi sorumluluğu üstlenmez. Kimdir bunun sorumlusu. Türkiye yönetilemez konumda. Türkiye'yi kim yönetiyor?" diye konuştu.

"Türkiye Pakistanlaşma sürecine girdi"

Türkiye'nin bugün Ortadoğu bataklığına saplandığını belirten Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

"Suriye hepimizin gözleri önünde Afganistan'a dönüştü. Bütün cihatçı gruplar hepsi orada. Oraya iktidarın kol kanat germesiyle Türkiye üzerinden oraya gittiler. Türkiye Pakistanlaşma sürecine girdi."

"Türkiye kan gölüne dönmüştür"

Kılıçdaroğlu, konuşmasına şöyle devam etti:

"Siyasi sorumluluk üstlenmeyen bir siyasi bir partinin ülkeyi yönetemeyeceğini, terör örgütlerine yardım ve yataklık yapan bir partinin, kadronun Adalet ve Kalkınma Partisi kadrosunun ülkeyi yönetemeyeceğini herkesin bilmesi lazım.

Cumhuriyet savcılarını göreve çağırmak lazım. Gidiyorsun gariban vatandaşı buluyorsun yardım ve yataklıktan. Peki bu ülkeyi yönetirken terör örgütlerine yardım ve yataklık yapan bir siyasal partiyi neden sorgulamıyorsun.

Açık ve net... Terör örgütlerine, Adalet ve Kalkınma partisinin yöneticileri, kaçak sarayda da oturan da dahil yardım ve yataklık yapmıştır. Bunun sonucudur ki Türkiye kan gölüne dönmüştür. Önce o yardım ve yataklık yapanların hesap vermesi lazım."

DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir