MİT'in Açıklaması Tatmin Etmedi

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Kılıçdaroğlu'ndan Şok İddia

Kılıçdaroğlu'ndan Şok İddia

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, MİT’in, kendisini, ailesini ve 7-8 CHP milletvekilini takibe aldığını belirterek, "Elimizde somut veriler var" dedi.

Habertürk'ün haberine göre Kılıçdaroğlu, “Teknik takibe ilişkin ciddi duyumlar alıyorum” dedi ve şunları söyledi: “Bana gelen somut veriler ve duyumlar benim, eşimin, çocuklarımın telefonları dinlendiği şeklinde. Teknik takibe alıp izliyorlar. Ben bunu yeni söylemiyorum. Daha önce de açıkladım. Başbakan da çıkıp, ‘Hayır dinlemiyorlar’ demedi. Hatta, partisinin Meclis grup toplantısında, ‘Kılıçdaroğlu senin nefesinden haberdarız’ demişti.”

‘ELİMİZDE SOMUT VERİLER VAR’

Kendisinin ve ailesinin dinlenmesine yönelik olarak MİT veya devletin herhangi bir biriminde girişiminin olmadığını da söyleyen Kılıçdaroğlu, “Ortada acı bir tablo var” dedi. Bunların hangi somut verilere dayandığına ilişkin olarak da Kılıçdaroğlu, “Bütün veriler doğru. Maalesef gerçek” dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü: “Görüşmelerimizin, telefon konuşmalarımızın dinlendiğini fark ediyoruz. Ya bize söylediğimiz bir söz bize dolaylı yoldan aktarılıyor. Veya bir yerde haber olarak yer alıyor. Bizi bu konuda haberdar edenler de oluyor. Elimizde somut veriler var. MİT teknik takiple bizi izliyor ve dinliyor. Tek parti uygulamalarına tanıklık ediyoruz. Eğer öyle değilse neden Enime Ülker Tarhan çıkıp bunu soru önergesi haline getirdiğinde ‘Biz dinlemiyoruz, yok böyle bir şey’ demediler.”

"ÖYLE BİR BİRİMİMİZ YOK"

Kılıçdaroğlu, Yenimahalle Belediyesi tarafından şehit ve gazi yakınlarına verilen iftara katıldı. Şemdinli’deki durumun sorulması üzerine şunları söyledi: “Her şeyin Sayın Erdoğan’ın kontrolünde olduğuna inanmıyorum. Gelişmeler de zaten bunu açıkça gösteriyor. Bir Başbakan ‘Olaylar benim kontrolümdedir’ diyorsa 10-15 gündür devam eden bir çatışma dolayısıyla kamuoyunu sağlıklı bilgilendirir. Eğer bilgilendirmiyorsa olay kendisinin kontrolünde değildir” dedi. Sınır ötesi operasyona ilişkin soruya da, “Parlamentoyu toplayalım orada görüşür ve karar veririz” karşılığını verdi.

Haberin Tamamı İçin:

Kılıçdaroğlu: 'MİT beni ve ailemi dinliyor'

Kılıçdaroğlu: 'MİT beni ve ailemi dinliyor'

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

Tarhan: 'MİT'i CHP'ye Devlet İhbar Etti'

Tarhan: 'MİT'i CHP'ye Devlet İhbar Etti'

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

MİT'ten Kılıçdaroğlu'nun İddiasına Yanıt

MİT'ten Kılıçdaroğlu'nun İddiasına Yanıt

MİT, CHP lideri ve bazı milletvekillerinin dinlendiği iddiasına yanıt verdi: Gerçek dışıdır.

MİT Müsteşarlığı, ”CHP lideri ve ailesi ile bazı milletvekillerinin MİT tarafından teknik takip altında tutulduğu” iddialarının gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, MİT’in kendisi ve bazı partilileri dinlediğine ilişkin iddialarla ilgili, “Ben uzun süre dinleyeceklerini, sonra da insanlıklarından utanıp vazgeçeceklerini düşünüyorum” demişti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MİT’in kendisiyle birlikte bir grup CHP milletvekili ve yöneticisini dinlediğine yönelik iddialarla ilgili, “Ben uzun süre dinleyeceklerini, izleyecekleri sonra da insanlıklarından, yaptıklarından utanıp vazgeçeceklerini düşünüyorum” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, “Çalmadık çırpmadık, neden korkacağız? Çocuklarımızın gemiciği mi var, iş takibi mi yapmışlar? Dinlenen, izlenen arkadaşlarımız iş takibi mi yapmış. Dinlemeler, izlemeler sonucunda elde etseler, etseler birkaç ‘espri’ elde ederler, o kadar” dedi. Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları özetle şöyle:

Seçimlerde kullanmak için

“Seçimlerde kullanmak için dinliyorlar, izliyorlar. Tek dertleri şu: ‘Acaba Kılıçdaroğlu ve arkadaşları hakkında bir şey buluruz da bulduğumuzu seçimlerde CHP’yi köşeye sıkıştırmak için nasıl kullanırız?’ Ancak hükümet Suriye ve terör konusunda köşeye sıkıştığı için bakarsınız bu dönemde de kullanılır.

Haberin Tamamı İçin:

MİT'in Açıklaması Tatmin Etmedi

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BaşbakanCumhuriyet Halk PartisiKemal KılıçdaroğluŞehitSuriyeTerörolay
Görüş Bildir