Kılıçdaroğlu: 'Sarıgül'e Kapımız Açık'

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

'Kürt Sorununun Çözümü İçin Erdoğan'dan Randevu Talep Ettik'

'Kürt Sorununun Çözümü İçin Erdoğan'dan Randevu Talep Ettik'

T24 - Ayşenur Arslan’ın sunduğu CNNTürk’te yayınlanan "Medya Mahallesi" programına katılan Kemal Kılıçdaroğlu soruları yanıtladı.

Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin en önemli iki sorunu olduğu dile getirirken bunların zaman zaman yer değiştirdiğini söyledi. Türkiye’nin en önemli sorununun terör ve işsizlik olduğunu belirten CHP lideri, “Türkiye’nin gündeminde bu iki sorun 10 yıldır olmaya devam ediyor. Medya mahallesi, çoğu zaman işsizliği görmüyor. Orta Anadolu’da 300 bin ton patates çürümek üzere. Özellikle Niğde’de. Raporlarımızı paylaştık ancak bunlar gazetelerin ekonomi sayfalarında yer almadı. Üreticiler bu sorunlarının hükümetinin de duymasını istiyor, çözüm istiyor” dedi.

Kılıçdaroğlu, ekonominin kırılganlığının devam ettiğini vurgulayarak sözlerine şöyle devam etti:

Ekonomide büyüme var. Kimse büyüme yoktur diyemez ama ekonominin kırılganlığı devam ediyor. Eğer bir ekonomi iyi yürütülseydi 10 yılda 6 kez mali af çıkmazdı. İnsanlar vergilerini ödeyemiyor. İnsanlar kazansa vergilerini öderler. En son affında affını çıkardılar. İşsizlik, ekonomi büyürse azalması lazım. Ama bizde ekonomi büyüdükçe işsizlik artıyor. 2011’de icra dosyası sayısı 20 milyonu aştı. Hani ekonomi iyiydi.

Haberin Tamamı İçin:

Sarıgül'e Kapımız Açık

Sarıgül'e Kapımız Açık

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, ''Sayın Sarıgül partimize gelir üye olmak isterse bizim itirazımız söz konusu olmaz'' dedi.
Katıldığı bir televizyon programında soruları cevaplayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin sadece AK Parti ile mücadele eden bir parti konumunda olmadığını belirterek, ''Biz AKP'nin tek devletiyle mücadele ediyoruz'' değerlendirmesinde bulundu.
SARIGÜL'E KAPIMIZ AÇIK
Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün, CHP'den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olabileceğinin gündeme geldiğinin belirtilerek, Sarıgül'ün CHP'ye dönüp dönemeyeceği sorusuna Kılıçdaroğlu, ''Konuşuluyor, yazılıyor, çiziliyor. Bana da bilgi olarak geliyor. Sayın Sarıgül partimizin üyesi değil. Üyesi olmadığı için Sayın Sarıgül hakkında yorum yapmak çok şık olmaz ama benim genel başkanlığımla beraber biz partimizi herkese açtık. Geçmişteki kırgınlıkları unutmak istiyoruz'' karşılığını verdi.
Kılıçdaroğlu, ''Özel davet düşünüyor musunuz'' sorusu üzerine, ''Özel bir davet hayır ama çağrıyı herkese yapıyoruz biz. Dolayısıyla Sayın Sarıgül de partimize gelir üye olmak isterse bizim itirazımız söz konusu olmaz'' dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiCumhuriyet Halk PartisiİşsizlikİstanbulKemal KılıçdaroğluTerör
Görüş Bildir