Kılıçdaroğlu: Cumhurbaşkanı'na Yetkilerini Hatırlattım

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Kılıçdaroğlu Saat 18:00'de Köşke Çıkıyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, saat 18:00'da Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşecek

T24

Hülya Karabağlı / Ankara

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, saat 18:00'da Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşecek

Kılıçdaroğlu'nun bu talebine Çankaya Köşkü'nden olumlu cevap geldi. Kemal Kılıçdaroğlu saat 18:00'da Cumhurbaşkanı Gül ile görüşmek üzere Çankaya Köşkü'ne çıkacak.

Haberin Tamamı İçin:

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Gül ile Görüştü

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşmesinin ardından açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

Son günlerde yaşanan acı olaylarla ilgili olarak Saın Cumhurbaşkanı'nı ziyaret ettim. Kaygılarımı anlattım. ORadaki insan profili ve onların taleplerini dile getirdik. Bu taleplerin dile gelmesini demokrasiler için son derece doğal olduğunu aktardım. Başbakan'ın kullandığı dilin olayı tırmandırm...

Haberin Tamamı İçin:

Kılıçdaroğlu: Cumhurbaşkanı'na Yetkilerini Hatırlattım

Kemal Kılıçdaroğlu: Ben düşüncelerimi aktardım sayın Cumhurbaşkanı da düşüncelerini aktardı. Bugün iki kez sağduyu çağrısı yaptı. Bunlar önemli çağrılardı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Çankaya Köşkü'nde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'le görüştü.

Haberin Tamamı İçin:

Kılıçdaroğlu'ndan Görüşme Açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: "Kamu malına zarar veren bir eylemi tasvip etmiyoruz. Aksi halde demokratik olmaktan çıkar." dedi.

CHP Genel Başkanı Kemel Kılıçdaroğlu, saat 18.00'da Köşk'te Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'le bir araya geldi. Çıkışta görüşme ile ilgili açıklamada bulunan Kılıçdaroğlu gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İşte Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından notlar:

Son günlerde yaşanan acı olaylarla ilgili olarak Sayın Cumhurbaşkanı'nı ziyaret ettim. Kaygılarımı anlattım. Oradaki insan profili ve onların taleplerini dile getirdik. Bu taleplerin dile gelmesini demokrasiler için son derece doğal olduğunu aktardım. Başbakan'ın kullandığı dilin olayı tırmandırmak yönünde olduğunu Sayın Cumhurbaşkanı'na da görevler düştüğünü belirttim.

Polisin orantısız güç kullandığı gerçeği var. Önce bu gerçeği kabul etmemiz gerekiyor. Parkı, ağaçları korumak isteyen gençlerin üzerine biber gazıyla gitmek, onların çadırlarını yakmak hangi demokraside vardır.

Bir Başbakanı biz yüzde 50'yi evlerinde zaptediyoruz demesini kabul etmiyoruz. Çatışma kültürünü beslememek lazım. Çatışmadan söyleminden Başbakan'ın uzak durması gerek. İstediğim an sahaya sürerim diye tehdit ediyorsa bunun adı demokrasi değildir. Bunun adı diktatörlüktür.

Kamu malına zarar veren bir eylemi tasvip etmiyoruz. Aksi halde demokratik olmaktan çıkar. Şiddet olması kamu malına zarar verilmesi bizim kabul edeceğimiz birşey değildir.

GÖRÜŞME SAAT 18:08'DE BAŞLADI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Gül'den randevu istemişti. Çankaya Köşkü'nden saat 18.00'de randevu verilmişti. Kılıçdaroğlu, saat 18.08'de Çankaya Köşkü'ne giriş yaptı.

RANDEVU TALEBİ KILIÇDAROĞLU'NDAN GELDİ

CHP Lideri Kılıçdaroğlu Taksim'de birkaç gündür süren 'Taksim Gezi Parkı' olaylarıyla ilgili olarak Cumhurbaşkanı Gül'den randevu istemişti.

Konuya ilişkin CHP'den yapılan açıklamada, "CHP Özel Kalem Müdürü Tuncay Ceylan Cumhurbaşkanı Özel Kalem Müdürü O. Koray Ertaş'ı telefonla aradı ve Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşme isteğini iletti." denilmişti.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah GülAnkaraBaşbakanCumhuriyet Halk PartisiGezi ParkıKemal Kılıçdaroğlu
Görüş Bildir