Kılıçdaroğlu'nun Kardeşinden Alkışlanacak Hareket

 > -
4 dakikada okuyabilirsiniz

Kılıçdaroğlu'nun Kardeşi Bekçilik Yapıyor

Kılıçdaroğlu'nun Kardeşi Bekçilik Yapıyor

Egedesonsoz.com’dan Hasan Dalgıç’ın haberine göre Kemal Kılıçdaroğlu'nun en küçük kardeşi Celal Kılıçdaroğlu Gaziemir'de Seydi Baba Türbesi ve Rekreasyon Projesi’nde bekçi olarak çalışıyor.

Birer yıl arayla doğan, iki erkek, bir kız çocuğu babası Celal Kılıçdaroğlu, 2007 yılında emekli olmuş. Hastalanan annesine bakmak için Tunceli’ye dönmüş. Annesini kaybettikten sonra yeniden Kocaeli’ne dönmüş. Halen 1350 lira olan emekli aylığından, ev kredisi çeken oğluna ayda 500 lira destek olmak zorunda kalınca, dara düşmüş. Kocaeli’nde iş bulamayınca, İzmir’e gelmiş.

"TORPİL Mİ İSTESEYDİM"

Celal Kılıçdaroğlu ağabeyinden neden yardım istemediğine ilişkin bir soruya ise şu cevabı verdi:
“İsterdim. Kendisi de yardımcı olurdu. Ancak o Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Başkanı. Ondan bana torpil yapmasını mı isteseydim? Böyle yaparsam onu zorda bırakmış olmaz mıyım? Bu başkalarına haksızlık olmaz mı? Üstelik çalışmak ayıp değil ki… İş arıyordum, burada buldum. Masa başında oturmak bana uygun değil. Burada halimden çok memnunum. Bizler başkaları gibi gemicik peşinde koşanlardan değiliz. Ağabeyimle telefonla görüştük. İzmir’de iş bulduğumu söyledim, o da memnun oldu.”

BAŞBAKAN'A SESLENDİ

Kendisi gibi emeklilerin sorunları hakkında da konuşan Celal Kılıçdaroğlu, “Emekliler gerçekten çok zor şartlarda yaşıyor. Emeklilerin çoğunluğu en az benim kadar zor durumda yaşam savaşı veriyor. Başbakan biraz da emeklileri düşünsün. Aldığım emekli aylığı yetse ben niye gurbete düşeyim, gelip burada çalışayım” dedi.

850 TL MAAŞ ALIYOR...

CHP Gaziemir İlçe Başkanı Umut Tekin, CHP Lideri'nin en küçük kardeşi Celal Kılıçdaroğlu'nun bir inşaatta bekçi olarak çalıştığını doğruladı.

Tekin, Celal Kılıçdaroğlu'nun "gündüz bekçisi" olarak görev yaptığını söyleyerek, bir de ilginç ayrıntı verdi: "Maaşı 850 TL..."

"DUYUNCA İNANAMADIM..."

Kemal Kılıçdaroğlu'nun kardeşinin, kendisinin ilçe başkanı olduğu bölgede inşaat bekçisi olarak çalıştığını, Gaziemir'deki yerel gazetecilerden duyduğunu ve ilk önce bu habere inanmadığını söyleyen Tekin, "Seydi Baba Türbe inşaatına incelemeye gittim. Kendisiyle orada karşılaşınca, doğrudan soramadım, sohbete başladım. Uzun sohbetin ardından, söz 'nerelisin' konusuna geldi. Bunun üzerine de, Sayın Genel Başkan'ın kardeşi olduğunu öğrendim."
Tekin, Celal Kılıçdaroğlu'na, "neden bize gelmedin" diye sorduğunu da belirterek, aldığı yanıtı şöyle anlattı:
"Bana, 'geçinemedim' dedi. 'Emeğimle çalışmak istedim, bu işi buldum, gururla da çalışıyorum" diye devam etti.
Tekin, üyesi olduğu partinin Genel Başkanı'nın kardeşinin, kendi görev alanında "inşaat bekçisi" olmasının kendisinde neler hissettirdiğine ilişkin soruya karşılık ise, "Han hamam sefaları sürenleri düşününce, Genel Başkanımızla bir kez daha gurur duydum" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

'Onu alnından öpüyorum...'

Kemal Kılıçdaroğlu: ''Kardeşim evinin ekmeğini alın teriyle kazanan bir emekçidir.''

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, en küçük kardeşi Celal'in İzmir'de bir inşaatta bekçi olarak çalıştığını doğrulayarak, Hürriyet'e şu açıklamayı yaptı:

"Edindiğiniz bilgi doğrudur. Kardeşim evinin ekmeğini alın teriyle kazanan bir emekçidir. Ekmeğini, aşını alın teriyle kazanan başı dik, onurlu milyonlarca emekçi gibi inşaatta çalışan kardeşime de, kolaylıklar, sağlık ve huzur diliyor, alnından öpüyorum."

Haberin Tamamı İçin:

Kılıçdaroğlu'nun Kardeşinden Alkışlanacak Hareket

Bir şantiye'de inşaat bekçiliği yapan Kemal Kılıçdaroğlu'nun kardeşi CHP liderinden neden yardım istemediği sorusu üzerine "İsteseydim yardımcı olurdu ama ondan bana torpil yapmasını mı isteseydim? Böyle yaparsam onu zorda bırakmış olmaz mıyım? Bu başkalarına haksızlık olmaz mı? Üstelik çalışmak ayıp değil ki. İş arıyordum, burada buldum." dedi.

Bu duruma çok duygulanan CHP'li Haluk Koç da Kemal Kılıçdaroğlu'nun kardeşini alnından öptüğünü söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun küçük kardeşi Celal Kılıçdaroğlu’nun İzmir’de bir inşaat şantiyesinde bekçilik yaptığı ortaya çıktı. Kardeş Kılıçdaroğlu, “Başbakan biraz da emeklileri düşünsün. Aldığım emekli aylığı yetse ben niye gurbete düşeyim?" dedi.

Gaziemir Belediyesi Basın Danışmanı ve Egede Sonsöz İnternet Sitesi yazarı Hasan Dalgıç, Gaziemir Belediyesi’nin Seydibaba Türbesi ve Rekreasyon Alanı düzenlemesini yapan şirketin şantiyesinde üç gün önce bekçi olarak çalışmaya başlayan Celal Kılıçdaroğlu ile röportaj yapınca gerçek ortaya çıktı.

Devlet Su İşleri, ardından Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde çalışıp 2007 yılında emekli olan iki erkek, bir kız çocuğu babası Celal Kılıçdaroğlu, 1350 lira olan emekli aylığından, ev kredisi çeken oğluna ayda 500 lira destek olunca geçinemediğini iş aradığını söyledi. Kocaeli’nde iş bulamayınca 21 Aralık’da İzmir’e geldiğini, üç gün önce de bu şantiyede iş bulduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu Buca’da kiraladığı bir evde oturduğunu söyledi. Ağabeyi Kemal Kılıçdaroğlu’ndan neden yardım istemediği sorusuna Kılıçdaroğlu, “İsterdim. Kendisi de yardımcı olurdu. Ancak o Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Başkanı. Ondan bana torpil yapmasını mı isteseydim? Böyle yaparsam onu zorda bırakmış olmaz mıyım? Bu başkalarına haksızlık olmaz mı? Üstelik çalışmak ayıp değil ki. İş arıyordum, burada buldum. Masa başında oturmak bana uygun değil Burada halimden çok memnunum. Bizler başkaları gibi gemicik peşinde koşanlardan değiliz. Ağabeyimle telefonla görüştük. İzmir’de iş bulduğumu söyledim, o da memnun oldu" dedi.

Bu durumunun haber yapılmasını da istemeyen, fotoğraf ve görüntü çekilmesinden rahatsız olan Kılıçdaroğlu, “Emekliyim. Aldığım para yetmiyor. Eşim de Kocaeli’nde çalışıyor. Çocuklarımıza yardımcı olmak için uğraşıyoruz. Emekli olduğum halde geçinemiyoruz. Emekliler gerçekten çok zor şartlarda yaşıyor. Emeklilerin çoğunluğu en az benim kadar zor durumda yaşam savaşı veriyor. Başbakan biraz da emeklileri düşünsün. Aldığım emekli aylığı yetse ben niye gurbete düşeyim?" dedi.

KILIÇDAROĞLU ALNINDAN ÖPÜYOR

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BaşbakanCumhuriyet Halk PartisiİzmirKemal KılıçdaroğluTunceliTürbe
Görüş Bildir