Kılıçdaroğlu: '4. Devrime Hazırlanıyoruz'

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Kılıçdaroğlu'ndan Önemli Açıklamalar

Kılıçdaroğlu'ndan Önemli Açıklamalar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Seçim Güvenilirliği, CHP Bilişim Projeleri" konulu toplantıda önemli açıklamalar yaptı. İşte Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları

En son Ruhat Mengi’nin işine son verdiler. Kamuda ihale alanların yanında olmayacağız biz. Biz öğür ve bağımsız Türkiye’nin yanında olacağız. Baskıcı rejime karşı mücadeleyi yapacak olan biziz. Bu mücadelede en önde olmak zorundayız. Biz CHP olarak bilgiyi içselleştireceğiz sonra da paylaşacağız.

CHP YENİLENDİ

CHP, yenilendi. Son 3 yıldır en büyük değişimi yaşayan parti CHP’dir. Tüzüğümüzü yeniledik. Hiçbir partide olmayan bölümler CHP’de vardır. Doğa Hakları konusunda tek genel başkan yardımcılığı CHP’de var mesela. Yüzde 33 cinsiyet kotası sadece CHP’de var. Gençler ve kadınlar daha fazla siyasete girmeli. Onun mücadelesini yapıyoruz.

SEN KİMSİN Kİ GÜVENCE VERİYORSUN

Türkiye’yi bir diktatörün yönetimine teslim edemeyiz. Etmemek zorundayız. Bu bizim temel görevimizdir. Astığım astık kestiğim kestiğe izin vermeyeceğiz. ‘Sizin güvenceniz benim’ diyor. Sen kimsin de güvence veriyorsun. Güvence hukuktur

81 İLE PROJELERİMİZLE GİDİYORUZ

Bizi bir dönem eleştiriyordu, ‘’Siz Sivas’ın ötesine geçemiyorsunuz’’ diye. 81 ile projelerimizle gidiyoruz. Biz bu ülkeye gerçek anlamda demokrasiyi getirmek istiyoruz.

4. DEVRİME HAZIRLANIYORUZ

Hiçbir CHP’li unutmadı. Türkiye’de cumhuriyet döneminde yaşanan 3 büyük devrimin altında CHP vardır. Cumhuriyeti kurmuştur, çok partili yaşamı getirmiştir, sosyal demokrasiyi CHP getirmiştir. Şimdi hep beraber 4. Büyük devrime hazırlanmak zorundayız. Özgürlük ve demokrasi devrimi. Bu bizim boynumuzun borcudur.

YENİ BİR MODEL HAYATA GEÇİRDİK

Sandık çevresi sorumlusu diye yeni bir örgütlenme modelini hayata geçirdik. Sivas’ta 910 numaralı sandık diyelim. Intranete girildiğinde önce sandık çevresinin haritasını, caddesini, sokağını görüyorsunuz Sonra o sandık çevresinde oturan hanelerin tümünü görüyorsunuz. Sonra o seçim çevresinde bir önceki seçimde kullanılan oyların dağılımını görüyorsunuz. Sonra o çevredeki CHP üyesi var mı yok onu görüyorsunuz. Sonra o çevrede CHP gönüllüsü var mı yok mu onu görüyorsunuz. En az 2 üye bekliyoruz her sandık çevresinden. Sandık çevresi sorumluları sadece seçimde öneminde değil yılın 365 gününde çalışacak arkadaşlardır. CHP adına hanelere gideceksiniz. Sorumlularla ilgili özel kartlar hazırlanıyor. Bu örgütlenme modeli de hiçbir siyasi partide yok

ESKİDEN BİR ŞEY YAPAMIYORDUK

Eskiden bir vatandaş geliyordu. ‘Çalışmak istiyorum’ diyordu. Biz de bir şey yapamıyorduk. Adını, soyadını, telefonunu alıyorduk. Seçim zamanı geldiğinde de arıyorduk. Şimdi öyle değil.

AA

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Cumhuriyet Halk PartisiKemal Kılıçdaroğlukadınlar
Görüş Bildir