Kılıçdaroğlu: 'Amaç Çarşı'yı Sindirmek'

 > -
5 dakikada okuyabilirsiniz

Kılıçdaroğlu'ndan Önemli Açıklamalar

Kılıçdaroğlu'ndan Önemli Açıklamalar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin gelecek dönemde ses getirici eylem yapıp yapmayacağı konusunda sorulan bir soru üzerine partisinin çalışmalardan örnekler verdi ve , “Tüm bu yaptıklarımızın ses getirmesi gerekmez mi? Ne yapacağız? Harakiri mi yapacağız?” dedi

Kılıçdaroğlu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın izlediği Irak ve Suriye politikalarını da sert şekilde eleştirerek, "Irak'ta patlayan bombadan, Suriye'ye de akan kandan Erdoğan sorumludur, elinde kan vardır" dedi. Kılıçdaroğlu, hükümetin başlattığı çözüm süreci konusunda ise, "Dramatik olanı Kandil'in Türkiye'yi aydınlatmasıdır. Halk çözüm sürecinde nelerin taahhüt edildiğini, karşı tarafın ne beklediğini Kandil'den öğreniyor" diye konuştu.

Ekonomi Muhabirleri Derneği üyeleri ile sohbet eden CHP Lideri, şu mesajları verdi:

"O İMAMA SAHİP ÇIKMAK LAZIM..."

(Gezi olaylarının ardından görev yeri değiştirilen Bezm-i Alem Valide Sultan Camisi müezzini konusunda) Bir caminin imamını düşünün. Ben yalan söyleyemem dediği için sürülüyor. başbakanın yalancı olduğu bir ülkede herkesin yalancı olması isteniyor. bu kültür kırılması demektir. bütün namuslu düzgün insanların o imama sahip çıkması lazım. bunun ekonomiyle ne ilgisi var diyeceksiniz, siz sistemi yalan üzerine inşa ediyorsanız yalan üzerine inşa ettiğiniz yolun bir din adamına kadar ulaştığını görmelisiniz.

"BAŞÖRTÜLÜ ADAY SORUN OLMAZ..."

(Yerel seçimlerde CHP'den başörtülü aday olup olmayacağı konusunda) Başörtülü başvurur, bizim için bir sorun olmaz. MHP'den de bir arkadaşımız oldu.

"TÜRKİYE'Yİ KANDİL AYDINLATIYOR..."

(Çözüm süreci konusunda) - Çözüm süreciyle ilgili bilgi verilmiyor, bize bilgi verilmiyor. dramatik olanı Kandil'in çözüm süreciyle ilgili Türkiye'yi aydınlatması. Halk çözüm sürecinde nelerin taahhüt edildiğini Kandil'den öğreniyor. Karşı tarafın ne beklediğini, Kandil'den öğreniyor.

"DERSİM ADI İÇİN REFERANDUM YAPILSIN..."

(Tunceli'nin adının Dersim olarak değiştirilmesi konusunda) - Tunceli ile Dersim'in arasında fark var. Osmanlı'daki Dersim coğrafyası ile bugünkü Tunceli arasında fark var. Adı Dersim olabilir. Bizce bir sakıncası yok. Arkadaşımızın biri de teklif verdi zaten. Referandum olabilir

"DİKTATÖR DEYİNCE KIZIYORLAR AMA..."

(Başbakan Erdoğan'ı diktatör olarak nitelemesi konusunda) Diktatör deyince kızıyorlar. Çocuğun okula gitme yaşını o belirliyor, evde yenecek yemeği o belirliyor, en son da seçmeli dersleri de o belirliyor. Dünyaya anlattık, dünya artık iyi biliyor. Dünyaya anlatıyoruz ama kendi ülkemize anlatamıyoruz.

Demokrasinin önündeki en ciddi tehlike etnik ve dinsel temelli siyaset.

"AMAÇ, ÇARŞI GRUBUNU SİNDİRMEK..."

(Olaylı Beşiktaş-Galatasaray derbisi konusunda) - Derbi de güvenlik önlemlerinin yetersiz olduğunu herkes kabul ediyor. Binlerce kişi biletsiz giriyor. Maçtan önce atılan bazı tweetler de görülüyor. Olay çıkarmak için gidiliyor. Amaç çarşı grubunu sindirmek. Hükümet terörden medet umar hale geldi.

"TAKİPTEYSE, NEDEN YAKALAMADIN?"

(Ankara'daki Polisevi ve Emniyet Genel Müdürlüğü'ne roketatar saldırısı konusunda) - Polis merkezine saldırı yapılıyor, Bakan 'onlar takipteydi' diyor. Takipteyse niye öncesinde onları yakalamadın? Başbakan saldırıyı yapanlarla CHP'yi ilişkilendirdi. Sayın Başbakan promtera bakmadan konuşamaz. uzmanlar hazırlarlar konuşmalarını. O zaman bu saldırının olacağını nereden biliyordu? Büyük bir tezgahın içinde olduğumuzu kimse unutmasın. Derbi de bunlardan biri. Hitler döneminde Meclis yangını neyse, küçük bir örneği Ankara'da yaşandı. 2 bin polis gitti hemen saldırganı buldu. Öncesinde niye bulmuyorsun, elini tutan mı var?

"SES GETİRMEK İÇİN HARAKİRİ Mİ YAPALIM?"

CHP'nin gelecek dönemde ses getirici eylem yapıp yapmayacağı konusunda) 4+4+4 için mecliste dövülen kim? CHP. Suriye politikasında Türkiye'nin yalnızlaşacağını söyleyen kim? CHP. Eleştirilen kim? CHP. İşçilerin haklarını savunan kim? CHP. Ak Parti'ye destek verenler bizim haklarını savunduğumuz sendikalar. HAK-İŞ'e bağlı Çelik-iş İskenderun'da grev yaptı, greve sahip çıkan CHP. Medyada yer aldı mı? Tüm bu yaptıklarımızın ses getirmesi gerekmez mi? Ne yapacağız? Harakiri mi yapacağız? CHP'yi eleştirmek spor haline geldi. Çünkü AK Parti'yi eleştirse, işinden olacak...

Aysel Alp - Hürriyet

Haberin Tamamı İçin:

Kılıçdaroğlu: 'Amaç Çarşı'yı Sindirmek'

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, ekonomi muhabirleriyle kahvaltıda sohbet etti. Olaylı derbi için "Binlerce kişi biletsiz giriyor içeri. Polis gerekli önlemleri almıyor. Bütün bunların tamamı bilinçli yapılıyor. Amaç Çarşı Grubu'nu sindirmek"dedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, ekonomi muhabirleriyle kahvaltıda sohbet etti.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının satırbaşları şu şekilde:

Kesinlikle Merkez Bankası'nın bağımsızlığı korunacaktır.Ekonomi yönetimi çok başlılıktan kurtarılacaktır.

Devletin gelirlerinin tümünü tek bir bakanlık toplayacaktır. O da Gelirler Bakanlığı. Bu milyarlarca kağıttan tasarruf demektir.

Tüm bağımsız kurumların bağımsızlığını ortadan kaldıran yasaları ortadan kaldıracağız.

Seçici teşvik politikası getireceğiz.

TÜRKİYE BİLGİ TOPLUMUNA GEÇMELİ

Türkiye'nin bilgi toplumuna geçmesi gerekiyor. Bilgi toplumuna geçmenin ön koşulu üniversitelerin özgür ve özerk olmasından geçiyor. Bilim üretmeyen üniversiteye üniversite denmez. burada üretilen bilgi sanayide karşılığını bulacak. Buraya özel teşvikler getireceğiz. Her yıl en az 5 üniversite rektörünü yurtdışına doktoraya göndereceğiz. Dünya bilim çevreleri ile Türkiye'nin kaynaşmasının yolmu açılacak.

Türkiye'nin en önemli sorunlarından biri tasarrruf yetersizliğidir.Yeni bir vergi politikası hayata geçireceğiz. Asgari ücretteki gelir vergisini yüzde 1'e indireceğiz.

ARA ELEMAN İHTİYACINI KARŞILAYACAĞIZ

Meslek liselerini özendireceğiz. Ara eleman ihtiyacını karşılayacağız. Bütün organize sanayi bölgelerinde yatılı meslek lisesi yapacağız. Ve o liselerin yönetimi o organize sanayi bölgesinde olacak.

DOLMABAHÇE CAMİİ TARTIŞMASI

Bütün toplumun, namuslu insanlarının o imam ve müezzine sahip çıkması gerekir.

Siz sistemi ev bütün siyasi söylemeleri yalan üzerine inşa ediyorsanız. Yalanların bir din adamına kadar ulaştığını görmeniz lazım.

'AMAÇ, ÇARŞI GRUBU'NU SİNDİRMEK' Tatil edilen Beşiktaş-Galatasaray karşılaşması ile ilgili olarak Kılıçdaroğlu "Güvenlik önlemlerinin yetersiz olduğunu herkes biliyor. Derbi öncesi tweet'lere bakıldığı zaman bazı çevrelerin attığı tweet'lere bakıldığı zaman o da zaten görülüyor. Oraya olay çıkarmak için gidiyorlar. Binlerce kişi biletsiz giriyor içeri. Polis gerekli önlemleri almıyor. Bütün bunların tamamı bilinçli yapılıyor. Amaç Çarşı Grubu'nu sindirmek"dedi.

AKP SALDIRI OLACAĞINI BİLİYOR MU? Ankara'dan roketli saldırı ile ilgili olarak Kılıçdaroğlu, "Hükümet terörden medet umar hale geldi. Size bir örnek anlatacağım. Polis merkezine silahlı saldırı yapıldı. Kimse ölmedi. Bakan ne diyor ? "Onlar bizim takibimizdeydi" diyor. Senin takibinde ise neden daha önce yakalamadın? Bu saldırıyı medya geniş verdi ve AKP'nin arzu ettiği zaten buydu. Başbakan Erdoğan, Malatya'da bu saldırı ile CHP'yi aynı kefeye koydu. Başbakan Erdoğan'ın konuşma metinleri önceden hazırlanıyor. Uzmanlar tarafından hazırlanıyor. Peki bu saldırının olacağını nereden biliyordu? Başbakan Erdoğan'ın İçişleri Bakanı'na şu soruyu sorması lazım. "Saldırıyı yapanlar senin takibindemiydi ? Neden yakalamadın ? "Seni görevden alıyorum" diyebilir mi? Diyemez. Bu soruyu sorabilir mi ? Soramaz. Büyük bir tezgahın içinde olduğumuzu kimse unutmasın. Derbi olayı da bu tezgahlardan bir başkasıdır. Bir siyasi iktidar terörden medet umar hale gelemez" diye konuştu.

Yurt

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

4+4+4Adalet ve Kalkınma PartisiAnkaraBaşbakanBeşiktaş Jimnastik KulübüBilimCumhuriyet Halk PartisiGalatasaray Spor KulübüIrakKemal KılıçdaroğluMalatyaMerkez BankasıMilliyetçi Hareket PartisiPolisRecep Tayyip ErdoğanSuriyeTunceliolaytatilvergi
Görüş Bildir