Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kılıçdaroğlu: 'Karara Saygı Duymuyorum Demek, Narsist Kişiliğin Öne Çıktığı Bir Olaydır'

 > -

AYM'nin Can Dündar ve Erdem Gül ile ilgili kararına ilişkin "uymuyorum, saygı da duymuyorum" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tepki gösteren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Mahkeme kararına saygı duymayacağım, uymayacağım demek, narsist kişiliğin çok öne çıktığı bir olaydır" dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Can Dündar ve Erdem Gül ile ilgili hak ihlali kararı veren Anayasa Mahkemesi'ne yönelik "karara uymuyorum, saygı da duymuyorum" sözlerini eleştiren Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: 

"Onu bırakmamız lazım, kendisi ne söylerse söylesin. Neyi dillendirirse dillendirsin. Hukuk, tüm canlıların güvencesi demektir. Hukuku kim dağıtır? Mahkemeler dağıtır. Mahkeme kararına saygı duymayacağım, uymayacağım demek, narsist kişiliğin çok öne çıktığı bir olaydır.

'Siz eleştirinin ötesine geçiyorsunuz'

Hiçbir şey eleştirinin dışında tutulamaz. Yargı da, parlamento da, siyasi partiler de, iktidar da, STK’lar da eleştirilebilir. Siz eleştirinin ötesine geçiyorsunuz. Saygı duymuyorum ve uygulamayacağım diyorsunuz. Kimsin sen? Sen çıktın TBMM önüne, anayasaya sadakatten ayrılmayacağına, kurumların uyum içinde çalışacağına namusun ve şerefin üzerine yemin ettin. Şimdi namus ve şeref kavramlarının içini boşalttılar. Şimdi hukuk da bitecek, içini boşaltacaklar. Bakın narsist kişilerin özelliğini söyledim, kural tanımazlar, yasa tanımazlar, anayasa tanımazlar. Kendi söylediklerinin kural olduğuna inanırlar. Sağlıklı bir ruh halleri yoktur. Bütün bu söylemlere baktığınızda karşınıza bir kişi çıkar, o kişiyi siz de tanıyorsunuz, ben de tanıyorum."

'AYM'nin Kararına Saygı Duymuyorum' - onedio.com
'AYM'nin Kararına Saygı Duymuyorum' - onedio.com

Kayyuma devredilen İpek Grubu'na ait medya organlarının kapatılması: Mahkeme kararı olmadan, bu tür uygulamaları doğru bulmuyorum. Yargı bağımsızlığı gibi medya özgürlüğünde de siyasi görüşümüz ne olursa olsun, aynı titizliği göstermek zorundayız.

Meclis Başkanı'nın CHP'ye Anayasa Komisyonu ile ilgili gönderdiği mektuba ilişkin de konuşan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

'Meclis Başkanımıza yanıtı yarın göndereceğim'

Meclis Başkanımıza yanıtı yarın göndereceğim. İlk mektupta hangi gerekçelerle masaya oturacağımızı açık ve net şekilde ifade etmiştik, hala öyle. Biz hiçbir zaman masayı devirmedik. Toplantıyı bitiren Meclis Başkanı. Bitirdikten sonra neden ikinci davet yapıyor anlamış değiliz.

Ajanslar

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Cumhuriyet Halk PartisiKemal KılıçdaroğluRecep Tayyip ErdoğanTürkiye Büyük Millet Meclisi
Görüş Bildir