Kılıçdaroğlu Kahramanlık Peşinde mi?

 > -

Kılıçdaroğlu Kahramanlık Peşinde mi?

Kılıçdaroğlu Kahramanlık Peşinde mi?

Irak gezisini yarıda kesen CHP liderini güvenlikle ilgili daha önce uyardıklarını söyleyen Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Kılıçdaroğlu'nun kahramanlık yapmaya çalıştığı görüşünde.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Akyazı ilçesindeki bir sempozyumun kapanış toplantısına katıldı. Burada bir konuşma yapan Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'nun Irak gezisine de değindi. "Bizimle kimin sıkıntısı varsa, dertleşmeye giderler zaten" diyen Davutoğlu, Irak'a gitmeden CHP'nin kendilerinden görüş talep ettiğini söyledi.

Davutoğlu, şöyle devam etti:

"Müsteşar yardımcıma, 'ben gidiyor olsaydım ne diyecektiniz, aynısını söyleyin. Yani güvenlik şartlarını anlatın, bilgi istiyorlarsa verin' dedim. Bunun üzerine müşteşar yardımcım, Kerkük'te, Necef'te ciddi güvenlik sıkıntıları var. Bütün güvenlik sıkıntılarını anlatan bir konuşma yapar CHP'ye. Bu yetmez yazılı isterler. Bizim gönderdiğimiz yazıyı, 5 dakika içinde basına dağıttılar. Devlet geleneğine sığar mı Verdikleri imaj şu, 'biz kahramanlık yapıp Bağdat'a, Kerkük'e, Necef'e gideceğiz ama Dışişleri Bakanlığı engellemeye çalışıyor ama biz onların engellemelerine rağmen gideceğiz."

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Ahmet DavutoğluCumhuriyet Halk PartisiIrakKemal Kılıçdaroğlu
Görüş Bildir