Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kılıçdaroğlu: 'Erdoğan, Adab ve Protokol Kurallarını Çiğnedi'

121PAYLAŞIM

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, yeni tezkere önerisine Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu'nun eleştirilerine yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu 'Bugün önce çırak Başbakan çıkıyor, 'Sus aklına ihtiyacımız yok' diyor. Sonra sözde ustası bize 'Aklını kendine sakla' diye buyuruyor. Çok merak ediyorum; bu ikilinin akla bu kadar alerjisi neden?' dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, mikroblog sitesi twitter'dan yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu'nun kendisine yönelik eleştirilerine yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, şunları söyledi; 'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Karadeniz gezisinde makamını unutarak, demokrasinin vazgeçilmez unsuru parlementonun asli ortağı muhalefeti doğrudan hedef aldı. Aslında kendisi de farkında, adab ve protokol kurallarını çiğnediğinin. Diyor ki; 'böyle konuşmak istemizdim bu makamda.' Bence de o makamdaki kişi cumhuru temsil eder, sadece bir partiye, iktidara yaranmak için böyle konuşmaz. Bizi de o makama karşı böyle hitap etmez zorunda bırakmaz. Bakın bugün önce çırak Başbakan çıkıyor, 'Sus aklına ihtiyacımız yok' diyor. Sonra sözde ustası bize 'Aklını kendine sakla' diye buyuruyor. Çok merak ediyorum; bu ikilinin akla bu kadar alerjisi neden? Akıldan neden bu kadar korkuyorlar? Herkes bilir ki akıl, kör cehaletin panzehiridir. Şişkin egonun, eleştiriye hoşgörüsüzlüğün ilacıdır. Her ne kadar doktor olmasam da her şey ayan beyan ortada. Cumhurbaşkanı'nın da Başbakan'ın da acilen bu ilaca ihtiyaçlar var. Her gün asgari bir doz akıl kullanmalarını şiddetle tavsiye ederim.'

DHA

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir