Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kılıçdaroğlu, Ekmeleddin İhsanoğlu'nun MHP'den Aday Olmasına Ne Dedi?

Anasayfa > Gündem

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, milletvekili aday listelerinin açıklanmasının ardından ilk kez konuştu. Kılıçdaroğlu, Ekmeleddin İhsanoğlu'nun MHP'den milletvekili adayı gösterilmesine ilişkin soruya da 'Mutlu oldum. Çok değerli, birikimli birisinin parlamentoda olması her zaman iyidir' yanıtını verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Meclis'te gazetecilere yaptığı açıklamada, partisinin milletvekili aday listesini değerlendirdi.

Milletvekili aday listesinde yer almayan bazı aday adaylarının sitem ettiğine ilişkin soru üzerine Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

'İster ön seçim ister kontenjandan adaylık başvurusunda bulunan bütün arkadaşlar çok değerli. Bütün arkadaşlarıma şükran borçluyum. Ama bir gerçek var. 55 yerde ön seçim yaptık. Dolayısıyla bizim kontenjan sayımız son derece sınırlı. Gönül isterdi ki bütün arkadaşlarıma yer vereyim. Ama maalesef öyle bir şansımız yok. Listeye girmemesine karşı son derece sıcak, güzel mesajlar veren arkadaşlarımız var. 'Biz çalışacağız' diyen arkadaşlarımız var. Olay bireysel olay olmayı çoktan aşmıştır. Olay, CHP'yi iktidara taşıma günüdür. Dolayısıyla bizim bütün çabamızı bunun üzerine yoğunlaştırmamız lazım. Elbette hepimiz insanız. Listelerde yer almadığımız zaman burukluk yaşayabiliriz, üzülebiliriz. Ama bunları geçici bir süre için yapmalıyız. Türkiye'ye, Türkiye'nin geleceğine kendimizi kilitlememiz lazım.'

Kılıçdaroğlu, 'AK Parti'nin listesi saray ağırlıklı mı yoksa Başbakanlık ağırlıklı mı?' sorusu üzerine, 'Onu sarayda oturana soracaksınız. Çünkü asıl aktör o. Diğeri vesayet altında' dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, Ekmeleddin İhsanoğlu'nun MHP'den milletvekili adayı gösterilmesine ilişkin soruya da 'Mutlu oldum. Çok değerli, birikimli birisinin parlamentoda olması her zaman iyidir' yanıtını verdi.

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?