Kılıçdaroğlu: ''Bizim Gemimiz Yok''

 > -
Abone ol

Konya Ereğli'de halka seslenen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu önemli açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu'nun hedefinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu vardı.

'Ben köşeyi dönmeyeceğim' diyen Kılıçdaroğlu, ' Her hükümet köprü, yol yapar. Sen yoksulluğu, yolsuzluğu engelledin mi? Sen köşeyi döndün halk fakirleşti.' dedi.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satırbaşları...

'ASGARİ ÜCRETİ 1.500 LİRA YAPACAĞIM'

Siz koro halinde olmaz deseniz de çatlasanız da, patlasanız da asgari ücreti 1.500 lira yapacağım. Ben köşeyi dönmek istemiyorum, milletim köşeyi dönsün istiyorum.

Her hükümet köprü, yol yapar. "Benim kardeşlerim ya emekli işçi ya da memurdur. Hiçbiri köşeyi dönmedi. Hiçbirinin gemileri yok" dedi.

'YOKSULLUĞU TARİHE GÖMECEĞİM '

Türkiye köşeyi dönmeli, bunun hesabını yapıyorum. Her eve huzur getireceğim. 4 yıl içinde yoksulluğu tarihe gömeceğim. Kimse ben yoksulum demeyecek. Ben sizden birisiyim. Siz evinizde nasıl yaşıyorsanız ben de evimde öyle yaşıyorum.

Devlet bütçesinden sonra Türkiye'deki en büyük bütçeyi yönettim. Benim kardeşlerimin ne iş yaptığını kimse bilmez. Hiçbirisi köşeyi dönmedi. Kılıçdaroğlu bu işi nasıl yapacak diyorlar. 22,5 yılımı verdim. Mal varlığımı internet sitesine koydum.

'YÜKSEK FAİZLERİ SİLECEĞİM'

Vatandaş borç batağında. Sözüm söz, kredi kartları faizleri, tüketici kredisi faizlerinin en az yüzde 80'ini sileceğim. Bırakın faizlerin yükselmesini faizleri sileceğim.

Bu ülkeye huzuru, bereketi getireceğim. Köşeyi dönmek için değil, millete hizmet etmek için çalışacağım. Yüzyılın projesini açıkladık. Merkez Türkiye projesi.

Cumhuriyet

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir