Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

‘Teröristi Terörist, Hırsızı Hırsız Diye Damgalarız’

 > 
6PAYLAŞIM

Kemal Kılıçdaroğlu, eline silah alıp masumları öldüren herkesi 'terörist' diye damgaladıklarını ancak devleti soyanları da 'hırsız' diye damgaladıklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Açık söylüyorum. Teröriste terörist diyemeyen teröristin ortağıdır.' ifadesine sert çıkan Kılıçdaroğlu, "Teröriste her zaman terörist deriz. Biz eline silah alan masum insanları öldüren kişileri terörist diye damgalarız. Devleti soyanları da hırsız olarak damgalarız, hırsıza hırsız deriz." vurgusunu yaptı.

ERDOĞAN'A ELEŞTİRİ

Ankara Ostim'de gerçekleştirdiği ziyaret esnasında gazetecilerin soruları cevaplayan Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlık sistemini getirmek için gerekli olan milletvekili sayısının 400'ün altında da olabileceği açıklamasını eleştirdi.

"MİLLETİN YAKASINDA DÜŞSÜN"

Kılıçdaroğlu, milletin sıkıntılarına sıraladıktan sonra, "Biz bunların üzerinde duruyoruz. Onun derdi başka. Bu milletin yakasından düşsün artık. Türkiye'nin derdi başka onun derdi başka. Onun derdi sarayda oturmak." dedi.

"HAVUZA BİR KATKI DAHA..."

Akkuyu Nükleer Santrali için açılan ihaleyi iktidara yakın Cengiz İnşaat'ın kazanması için de Kılıçdaroğlu, "Havuz medyasına biraz daha katkı yapmıştır her halde." cümlesini kurdu.

"KOCASAKAL ÇOK İYİ KONUŞTU"

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal'a 'Bütün avukatları temsil etmiyorsun' diyerek çıkışan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, Kocakasal'ın 'Ben de aldığım yüzde 67 oyla baroyu ve avukatlarını temsil ediyorum' diye karşılık veren sözlerini şöyle yorumladı:

"Ümit Kocasakal, neyi söyleyeceğini çok iyi bilen birisidir. Kendisini her konuda destekliyoruz. Adaleti, yargıyı, doğruluğu, demokratik, laik hukuk devletini savunduğu için destekliyoruz. Barolar Birliği Başkanı da aynı açıklamayı yaptı. Yaşanan bir olay nedeniyle elinden gelen bütün çabayı göstermiştir. Siz bunu takdir edeceğinize bunu eleştiriyorsunuz. Asıl burada eleştirmesi gereken operasyonu düzenleyenlerin beceriksizliği. Faillerin polis ve MİT tarafından takipte olduğu halde İstanbul Adliyesi'ne ellerini kollarını sallayarak girmeleri, üç kişinin öldürülmesi."

Sondakika.com

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir