Kılıçdaroğlu: '3 Temmuz'u Sindiremedik'

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Kılıçdaroğlu, Aziz Yıldırım'ı Ziyaret Etti

Kılıçdaroğlu, Aziz Yıldırım'ı Ziyaret Etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ı ziyaret etti.

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'ndaki kulüp binasında gerçekleşen ziyarette, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ve parti yetkilileri, Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay, Fenerbahçe Başkan Vekili Abdullah Kiğılı ile sarı-lacivertli yöneticiler de hazır bulundu.

Kılıçdaroğlu, sarı-lacivertli kulübü ziyaret ettiği için son derece mutlu olduğunu söyleyerek, Aziz Yıldırım'ın şu an hala 'şike davasında' yargı sürecinden geçtiğini ve CHP olarak bu süreci yakından takip ettiklerini ifade etti.

Demokrasilerde herkesin düşüncesini özgür bir şekilde ifade edebileceği bir ortamın olması gerektiğini vurgulayan CHP lideri, şunları söyledi:

"Demokrasilerde siyasal iktidar, dernekler ve kulüpler üzerine baskı kurmamalı ve kuramaz da. Bu bağlamda Aziz başkanın yaşadığı tablo, bizim içimize sinmedi. Sadece bizim değil, tüm Fenerbahçe camiasının içine sinmedi. Kamuoyu büyük bir tepki gösterdi. Aziz başkan yargılanırken, Fenerbahçeli taraftarların,

kulüplerine ve demokrasiye bağlılıklarını izledik. Çok da mutlu olduk. Zaman zaman da eleştiri aldık; 'CHP'liler, Fenerbahçeliler gibi daha dişli değiller' diye. Sayın başkanın davasıyla ilgili parlamentoya bir yasa teklifi geldi. Kuşkusuz, hemen derhal her türlü desteği vereceğimizi söyledik. Yasa veto ile

geri döndü, ama aynen parlamentodan geçti."

Fenerbahçe'nin bundan sonraki mücadelesinde büyük başarı sağlayacağına inandığını dile getiren Kılıçdaroğlu, iktidarın ve muhalefetin, kulüplerin daha

rahat çalışmasını için ortam sağlaması gerektiğini kaydetti.

Yıldırım: "Bize destek veren CHP ve Kılıçdaroğlu'na teşekkür ediyoruz"-

Kılıçdaroğlu ve beraberindekileri yönetim kurulu salonunda kabul eden Aziz Yıldırım, CHP liderini Fenerbahçe Kulübü'nde görmekten büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek, yargı sürecinde kendilerine verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

Haberin Tamamı İçin:

Kılıçdaroğlu: '3 Temmuz'u Sindiremedik'

Kılıçdaroğlu: '3 Temmuz'u Sindiremedik'

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ı ziyaret eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, şike davası çerçevesinde Yıldırım'a yapılanın içlerine sinmediğini söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , şike davasından ötürü bir yıl cezaevinde yatan Aziz Yıldırım ’ı dün Fenerbahçe Kulübü’nde ziyaret etti. Kılıçdaroğlu , şike davası çerçevesinde Yıldırım ve Fenerbahçe ’ye yapılanın içlerine sinmediğini söyledi. Görüşmede Yıldırım, Kılıçdaroğlu ’na memleketi Tunceli ’nin plaka numarası yazılı olan 62 numaralı formayı hediye etti. Kılıçdaroğlu ’nun Yıldırım’ı ziyaretine CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ile Kadıköy’ün CHP ’li Belediye Başkanı Selami Öztürk de katıldı. Fenerbahçe ’den ise Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay ile Fenerbahçe Başkanvekili Abdullah Kiğılı görüşmede hazır bulundu.

‘Değişikliği destekledik’

Yıldırım’ın şu an hâlâ ‘şike davasında’ yargı sürecinden geçtiğini ve CHP olarak bu süreci yakından takip ettiklerini belirten Kılıçdaroğlu , “Demokrasilerde siyasal iktidar, dernekler ve kulüpler üzerine baskı kurmamalı ve kuramaz da. Bu bağlamda Aziz Başkan’ın yaşadığı tablo, bizim içimize sinmedi. Sadece bizim değil, tüm Fenerbahçe camiasının içine sinmedi. Aziz Başkan yargılanırken, Fenerbahçeli taraftarların, kulüplerine ve demokrasiye bağlılıklarını izledik. Zaman zaman da eleştiri aldık; ‘ CHP ’liler, Fenerbahçeliler gibi daha dişli değiller’ diye. Sayın başkanın davasıyla ilgili parlamentoya bir yasa teklifi geldi. Kuşkusuz, hemen derhal her türlü desteği vereceğimizi söyledik. Yasa veto ile geri döndü, ama aynen parlamentodan geçti” dedi.

Yıldırım’dan teşekkür

Yıldırım da Kılıçdaroğlu ’na verdikleri destekten dolayı teşekkür ederek, “Biz Atatürk ’ün kulübüyüz. Onun ilkeleri doğrultusunda ilerliyoruz. Yargı sürecinde bana ve arkadaşlarıma destek veren CHP ve Sayın Kılıçdaroğlu ’na teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Aziz YıldırımCumhuriyet Halk PartisiFenerbahçeFenerbahçe Spor KulübüKemal KılıçdaroğluTunceli
Görüş Bildir