Kılıçdaroğlu: 'Adalete En Büyük Darbeyi, Adaletin Başındaki Kişiler Vurmuştur'

 > -

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yüksek yargı mensuplarının Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Rize gezisine eşlik edip birlikte çay toplamalarının ardından dün de Kırşehir'deki kutlamalara katılmasına ilişkin olarak, "O Yargıtay Başkanı Türkiye'de adalet dağıtamaz" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İl Sağlık Komisyonu'nun Bakırköy Botanik Parkı'nda düzenlediği etkinlikte, doktor, hemşire, eczacı, veterinerlerden oluşan sağlık çalışanlarıyla bir araya geldi.

Erdoğan'a Rize'de Yargıtay, Danıştay ve Sayıştay başkanları da eşlik etti

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, burada bir gazetecinin, 'Yüksek yargı üyeleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Rize gezisine eşlik etti. Son olarak da Kırşehir'de Erdoğan partinizi eleştirirken, alkışlamaları dikkati çekti. Bu konuda neler söyleyeceksiniz?' sorusunu şöyle yanıtladı:

'Adalete en büyük darbeyi, adaletin başında olan kişiler vurmuştur'

'Yargı mensuplarının yürütme organıyla birlikte görüntü vermeleri, hele hele alkışlamaları kabul edilemez, hiçbir demokraside kabul edilemez, yargı dünyasında kabul edilemez. Kendileri alkışlayabilirler elbette. Kendilerini, iktidar partisine yakın da görebilirler ama cübbelerini çıkarmaları lazım, o görevi bırakmaları lazım.. Adalete en büyük darbeyi, üzülerek ifade edeyim, hep siyasetçiler vurur derler ama adalete en büyük darbeyi, adaletin başında olan kişiler vurmuştur, adaleti siyasallaştırmışlardır.'

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir