Kickstarter'da Gelişkin Bir Hareket Kontrolü: Sixense Stem

Gamer-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Kickstarter'da Gelişkin Bir Hareket Kontrolü: Sixense Stem

Kickstarter'da Gelişkin Bir Hareket Kontrolü: Sixense Stem

John Carmack’ın onay verdiği sistem.

YAZAN

Sarp Kürkcü

Daha önce Razer Hydra ’ya hayat veren ve PlayStation Move ile Portal 2 arasındaki sistemi kuran firma Sixense Entertainment , yine çılgınlıklar peşinde.

Bu çılgınlık ise, tümüyle kablosuz çalışan bir çift kontrol kolu yapmakla alakalı. Daha önce, tüketici için fazla pahalı çözümler sunduğu için kablolu teknolojilere yönelen Sixense, artık bu işi kablosuz yapabilmenin çözümünü bulmuşlar.

Tabi etrafta PS Move varken, bu iş çok yeni bir haber gibi sayılmayabilir. Ama orada bir fark var ki, PS Move’un algısından çok daha keskin, herhangi bir görüş engellemesi ile derdi olmayan, vücutta başka noktalarda da bulunan algılayıcılarla tüm vücudu aktarabilen bir sistem. Kontrol kolları üç pozisyon eksenini ve üç farklı açıyı ayrı ayrı ölçebiliyor.

Ayrıca var olan oyun motorları ile de uyumlu, bir arada çalışıyor. Oculus Rift gibi gözlüklerle bir arada kullanılması planlanan kontrol kolunun kablosuz olması, kendinizi farkında olmadan dolamamak için ideal. İki elin birer kol olarak aktarılması, merdiven çıkmak gibi basit hareketlerin bile deneyimin bir parçası olmasını, çevremize daha çok dikkat ettiğimiz oyunların içinde olmamızı sağlıyor bir anlamda.

Buradan ulaşabileceğiniz Kickstarter kampanyası bugün başladı ama %50’yi geçti bile. Bu gidişle gün bitmeden sonuca ulaşabilir. En ucuz hali 149 $, iki sensörü barındırıyor. 200 adetle sınırlı olan bu paketin bir üstü aynı malzemeyi 199$ aldığınız ve adet sınırı olmayan seçenek.

Tabi bu fiaylatla birazcık kaş kaldırtsa bile, başarılı bir çalışma olduğunu videosu ve firmanın geçmiş başarıları garantiliyor gibi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

KaşPlaystationoyun
Görüş Bildir