KESK'ten Genel Grev Kararı

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Kesk Yarın Grev Kararını Açıklıyor

KESK Genel Sekreteri İsmail Hakkı Tombul, yarın saat 12.00’de 2 günlük grev kararını açıklayacaklarını bildirdi. Tombul, grev kararına DİSK, TBB, TMMOB’un da destek vermelerini beklediğini kaydetti. Tombul, üyelerine yönelik yaptıkları çağrıda da yarın siyah giyinmeleri çağrısını da yaptıklarını bildirdi.

KESK Genel Sekreteri Tombul, hurriyet.com.tr’ye yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Bizim KESK olarak daha önce açıkladığımız bir karar vardı. 5 Haziran için grev kararımız vardı. Ancak hem onu öne çekme hem de talepleri genişletmek söz konusu oldu. 7 gündür insanlar ayakta. Sendikaların da rolünü oynaması gerekir.”

Haberin Tamamı İçin:

Kesk'ten Genel Grev Kararı

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu 2 günlük genel grev kararı aldı. Karara DİSK, TTB ve TMMOB'un da destek vermesi bekleniyor.

KESK'in, 657 sayılı Devlet Memurları Yasasında değişiklik öngören torba yasa tasarısını protesto etmek için yapacağı uyarı grevi Taksim Gezi Parkı ’yla başlayan eylemler nedeniyle öne çekildi. Alınan karar 11 sendikada toplam 240 bin kişiyi kapsayacak...

KESK Gezi Parkı protestolarına destek vermek ve hükümeti uyarmak amacıyla 4 - 5 Haziran'da greve gideceğini açıkladı.

Türkiye genelinde 5 Haziran Çarşamba günü, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’ndaki değişiklik tasarılarına karşı yapılması daha önceden kararlaştırılan grev, aynı zamanda Gezi Parkı protestolarına da dayanışma amacı taşıyor.

KESK, Birleşik Kamu İş Konfederasyonu gibi bazı memur ve işçi sendikalarınca tüm Türkiye genelinde kamu kurum ve kuruluşlarında iş bırakılacak.

Grev kararını yarın saat 12.00’de işyerlerinde açıklayacaklarını belirten KESK Genel Sekreteri İsmail Hakkı Tombul, karara DİSK, TTB ve TMMOB’un da destek vermesini beklediklerini kaydetti.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Gezi Parkımemur
Görüş Bildir