DİSK ve KESK 'Genel Grev' İçin Toplanıyor

 > -

KESK ve DİSK Genel Greve Gidiyor

KESK ve DİSK Genel Greve Gidiyor

Polisin Taksim Gezi Parkı’na müdahale ederek eylemcileri dağıtmasının ardından sol görüşlü sendikalar KESK ve DİSK genel grev ilan etti.

Haberin Tamamı İçin:

DİSK ve KESK 'Genel Grev' İçin Toplanıyor

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) ve Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) bugün olağanüstü toplanıyor. Her iki konfederasyon da "genel grev" kararı için toplanıyor.

DİSK Genel Başkanı Kâni Beko, bugün DİSK yönetimi ve DİSK Başkanlar Kurulu’nu toplayacaklarını “grev” kararının 30 yöneticinin katılacağı bu toplantıda ele alınacağını açıkladı.

Ankara’daki eylemler sırasında polis kurşunu ile yaşamını yitiren Ethem Sarısülük’ün anma töreni ve cenazesine katılacaklarını söyleyen DİSK Gene Başkanı Beko konuşmasının devamında “Gazi Parkı direnişi başladığı günden bu yana DİSK, gençlerimizin, öğrencilerimizin, köylülerimizin yanında oldu ve olmaya da devam edecek.

15-16 Haziran 1970 eylemlerinde, kapatılmak istenen DİSK için milyonlarca insan ayağa kalkmıştı. Çünkü DİSK o süreçte milyonların ümidiydi. Bugün de ümidi olmaya devam ediyor. Demokratik taleplerin, sosyal adaletin özgürlüklerin talep edildiği böylesi bir süreçte DİSK sessiz kalamazdı” dedi.-

DİSK’in 150 bin kişilik işçi kitlesini bünyesinde bulundurduğuna işaret eden Kâni Beko, genel grev için kararın bugün ele alınacağını ifade etti.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraEthem SarısülükGezi ParkıPolis
Görüş Bildir