Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kesintili eğitim grevine kesintisiz müdahale

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Kesintili eğitim grevine kesintisiz müdahale

Kesintili eğitim grevine kesintisiz müdahale

Hükümetin 4+4+4 kesintili eğitim yasa teklifini protesto eden Eğitim-Sen üyeleri bugün ve yarın grevdeler. Eğitim-Sen üyeleri aynı zamanda yasa teklifinin TBMM'de görüşüleceği iki gün boyunca Ankara'da eylem yapmayı da planlıyor. Ancak polis dün geceden itibaren Ankara'ya gitmek için çeşitli illerden yola çıkan sendikalı öğretmenlere izin vermezken zaman zaman öğretmenler ile polis arasında gerginlikler de yaşandı.
KESK: "EMNİYET KESK ÜYELERİNİ TAŞIYAN OTOBÜSLERİ ENGELLİYOR"
KESK, yarın yapmayı planladığı eylem için üyelerini Ankara'ya taşıyacak otobüslerin, "İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü'nce engellendiğini" ileri sürdü. KESK Merkez Yürütme Kurulu'ndan yapılan yazılı açıklamada, "İlköğretim ve Eğitim Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi" ve "Kamu Görevlileri Sendikaları Kanunu'nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı"na konfederasyonun itirazlarını dile getirmek amacıyla yarın ve 29 Mart Perşembe yapılması planlanan kitlesel basın açıklamasının, "engellenmek istendiği" iddia edildi.
"Bugün, Ankara Valiliği'nden eylemin yapılmasına izin verilmeyeceğine dair açıklamanın ardından İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü'nün 69648 sayısıyla illere gönderdiği genelgeyle arkadaşlarımızın otobüslerinin illerden yola çıkışı engellenmektedir" ifadeleri kullanılan açıklamada, "bu tutumun, temel hak ve özgürlüklere aykırı olduğu" savunuldu. "Bakanlığın bu tutumunun kabul edilemeyeceği" belirtilen açıklamada, "İçişleri Bakanlığı'nın bu hukuksuz tutumundan bir an önce vazgeçmesi gerekmektedir" ifadesine yer verildi.
ANKARA VALİLİĞİ: "İZİN YOK"
Ankara Valiliği ise KESK'e bağlı Eğitim-Sen'in 4+4+4 eğitim sistemi ile ilgili TBMM'ye sunulan yasa teklifini protesto için yapmak istediği eylemin 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na aykırı olduğunu açıklayarak, kanunsuz eylemin güvenlik güçleri tarafından mutlaka engelleneceği ve eylemi organize edenler...

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

4+4+4AnkaraÖğretmenPolisTürkiye Büyük Millet Meclisi
Görüş Bildir